Zpravodajství z Anglie

Středa 7.10.

Ve středu jsme opět začali výukou, děti dnes byly smělejší a vůbec se nebály komunikovat. Odpoledne jsme navštívili město Hastings a pašerácké jeskyně, které měly interaktivní prvky. Poté jsme se přesunuli k Beachy Head a Seven Sisters. Děti honily vlny a také jsme našli spoustu pazourků, takže zavazadla budou o dost těžší než při odjezdu :-)

Úterý 6.10.

V úterý měly děti první hodiny angličtiny a jejich učitelé je moc chválili. Z rodin jsou děti nadšené a těšily se, že dnes s nimi stráví večer více času než včera. Po obědě jsme vyrazili do přístavního města Portsmouth, kde jsme se projeli lodí a navštívili válečnou loď Victory. Přijeli jsme o něco dříve a tak páni řidiči dětem dopřáli i krátkou autobusovou diskotéku :-) Počasí je typicky anglické, ale oproti na dnešek slibovaným kroupám byl deštík s občasným sluncem příjemným překvapením.

Pondělí 5.10.

V 8:30 hod jsme v pořádku dorazili do Londýna.

Po probdělé noci jsme viděli z Londýna co se dalo, zvládli jsme Big Ben, Westminster Abby, Buckingham palace a mnoho dalšího. Poté jsme se rozdělili a část šla do muzea voskových figurín. Druhá půlka se vydala do muzea vědy. S Londýnem jsme se rozloučili jízdou na London Eye. Děti jsou unaveny, některým se stýská, ale zvládají to statečně. Jejich rodiny si je vyzvedly a děti vypadaly natěšeny na nové dobrodružství. Po nabrání nových sil budeme nadále informovat a dodávat i fotodokumentaci.

Posíláme foto ze Science muzeum.

Neděle 4.10.

14:00 hod - dojeli jsme do Varnsdorfu.

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.

03.05.2022 10:49:40

k přijetí na střední školy. Na některých školách obsadili naši deváťáci v přijímacích zkouškách přední pozice. Gratulujeme!

02.05.2022 10:23:28

Milí rodiče, srdečně vás zveme na besedu o rodičovství, která se uskuteční 19.5. v 16:30 hod ve škole.

27.04.2022 12:43:49

Vážení rodiče, na základně jednání ředitelů církevních škol s ministerstvem školství je nezbytné pro školní rok 2022/23 navýšit úplatu za vzdělávání, která pokryje rostoucí inflaci, především růst energií. Bohužel tento nárůst MŠMT nebude školám nijak kompenzovat.