Výuka angličtiny

Jak dosáhnout toho, aby se děti na konci základní školy plynně domluvily anglicky?

Angličtina s bilingvní mluvčí

Začínáme výukou angličtiny s bilingvní mluvčí. Děti si cizí jazyk osvojují přirozenou a hravou formou. Učí se jednoduché fráze a slova se správnou  intonací. V první a druhé třídě mají děti 1 hodinu týdně.

Odpolední kroužky angličtiny

Žáci mohou své dovenosti rozšiřovat v nabízených kroužcích angličtiny v odpoledních hodinách. Činnosti jsou zaměřeny na vzájemnou komunikaci.

Anglická konverzace

Od třetí třídy jsou povinné hodiny anglického jazyka rozděleny na angličtinu a anglickou konverzaci. Angličtina, kterou vyučuje český učitel, je zaměřena na princip jazyka, gramatiku, rozvoj slovní zásoby, trénink frází, psanou formu jazyka. Anglická konverzace cvičí schopnost porozumět a domluvit se.

Povinně volitelný předmět angličtina

Od šestého ročníku si žáci mohou zvolit k povinným hodinám angličtiny ještě hodinu konverzace s bilingvní mluvčí. Cílem je aktivní používání angličtiny a schopnost se dorozumět.

Anglický týden s rodilými mluvčími

Poslední týden ve školním roce přijíždí do naší školy tým rodilých mluvčích z Anglie a připravuje pro žáky program plný angličtiny.

22.06.2022 7:29:11

Z důvodu přesunu školní jídelny do nových prostor vyhlašuje ředitelka školy na 1. a 2. září 2022 ředitelské volno.Školní rok začne v pondělí 5. září.

13.06.2022 8:09:41

Pro výsledky 2. kola zápisu do mateřské školy rozklikněte aktualitu.

07.06.2022 10:52:49

se uskuteční ve středu 15.6. v 16 hod.

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.