Výroba adventních věnců - 22.listopadu 2011

Co nevidět je tu první adventní neděle. Advent znamená příchod. A období adventu je chápáno jako příprava na příchod Krista, tedy příprava na Vánoce. I my jsme se tedy začali ve škole řádně připravovat.

V Duhovém ránu čteme adventní příběhy z knihy Okénka do nebe. A také jsme se pustili do výroby adventních věnců.

Rodiče nám dětem přichystali spoustu pěkných dekorací - svíčky, sušené pomeranče, skořici a jiné koření, stuhy a další ozdoby. Pan školník přinesl chvojí, aby pak šikovní tatinci a maminky mohli věnce "obléknout do zelena".

Ve třídě provoněné vůní jehličí jsme se pustili do díla. My děti jsme si prohlédly na obrázcích, jak pěkně se dají adventní věnce nazdobit a pak jsme na své věnce rozvrhly ozdoby, jak se nám to zdálo dobré. Paní učitelka a dvě ochotné maminky nám pomohly s přilepením ozdob- hlavně pozor na prsty, ať nás pistole nepopálí!

Adventni vence Adventni vence Adventni vence

A výsledek - věnce se nám vážně povedly! To budou rodiče koukat, jak pěkné adventní věnce neseme domů na stůl. "Vypadají jako by je vyráběli skuteční floristé!" pochválila nakonec naše zdařené výrobky paní ředitelka.

Posuďte sami!

Adventni vence 2011

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.

03.05.2022 10:49:40

k přijetí na střední školy. Na některých školách obsadili naši deváťáci v přijímacích zkouškách přední pozice. Gratulujeme!

02.05.2022 10:23:28

Milí rodiče, srdečně vás zveme na besedu o rodičovství, která se uskuteční 19.5. v 16:30 hod ve škole.

27.04.2022 12:43:49

Vážení rodiče, na základně jednání ředitelů církevních škol s ministerstvem školství je nezbytné pro školní rok 2022/23 navýšit úplatu za vzdělávání, která pokryje rostoucí inflaci, především růst energií. Bohužel tento nárůst MŠMT nebude školám nijak kompenzovat.