Úplné uzavření škol

od středy 14. října do 1. listopadu 2020 se krizovým opatřením Vlády ČR zakazuje osobní přítomnost žáků v základní škole, družině a školním klubu.

Mateřská škola funguje bez omezení.

• První i druhý stupeň ZŠ přechází na distanční výuku. Distanční výuka je pro děti povinná.
  • Provoz školní jídelny je přerušen.

Detailní informace včetně rozvrhu vám pošlou třídní učitelé.

Nařízení jsou vydávána tak rychle, že není možné se na ně pečlivě připravit. Proto budeme samozřejmě tolerovat, že se zpočátku dětem něco nedaří. Ať se nebojí poprosit o pomoc. Pokud se nadaří připojení, ať píší do chatu. U menších dětí toto počáteční břemeno padne na vás rodiče. Zároveň prosíme o shovívavost i vás. Distanční výuka nemůže z více důvodů plnohodnotně nahradit prezenční výuku. Doufáme proto, že se děti co nejdřív vrátí do lavic. Myslíme na vás, držte se.

Povinnost účastnit se distanční výuky samozřejmě závisí i na technických možnostech vašich dětí. Na každém online setkání učitel eviduje docházku a odevzdané úkoly. Pokud dítě není přítomno na online hodině nebo nemá odevzdané úkoly, jste povinni jeho neúčast omluvit. Cílem samozřejmě není stresovat děti nebo rodiče, ale přimět děti k intenzivní práci. Někteří z vás už s třídními učiteli řešili omezené možnosti online připojení, v těchto případech se budeme řídit společnou dohodou. Pokud se dítěti nepodaří připojit na hodinu nebo mu bude spojení v průběhu hodiny vypadávat, omluví se v nejbližším možném termínu vyučujícímu na chat, zároveň vy jako rodiče dítě omluvíte třídnímu učiteli. Pokud půjde o jednorázový problém, na řešení se domluví dítě s vyučujícím. Pokud půjde o opakovaný problém, bude třeba domluvit systémové řešení.

Forma. Rozvrh distanční výuky je organizován tak, aby se děti denně intenzivně věnovaly výuce celé dopoledne, odpoledne by už měly mít volno. Výuka bude probíhat v blocích. Každé dopoledne se bude střídat online frontální výuka, online skupinová výuka, samostatná práce offline. V hlavních předmětech při online výuce učitel látku vysvětlí, projde s dětmi zadání a postup, potom budou děti pracovat na zadání samy nebo v online skupinách, na závěr si všichni společně online práci zkontrolují, vysvětlí nejasnosti. V angličtině nebo naukových předmětech učitel průběh hodiny přizpůsobí. Konkrétní formu určuje vyučující s ohledem na věk a schopnosti dětí, na charakter předmětu a technické možnosti třídy.

Asistenti pedagoga budou převážně k dispozici jako individuální pomoc žákům. O výběru žáků rozhoduje třídní učitel s ohledem na jejich specifické vzdělávací potřeby. Tyto děti mohou mít upravený individuální rozvrh.

Suplování (pro informaci). Za některé vyučující musí být zajištěno suplování. Dětem se tak mohou v rámci jednoho předmětu vyučující střídat. Pokusíme se však suplování zajistit tak, aby se suplující pedagogové střídali v pravidelném režimu a pro děti se režim každý týden neměnil.

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.

03.05.2022 10:49:40

k přijetí na střední školy. Na některých školách obsadili naši deváťáci v přijímacích zkouškách přední pozice. Gratulujeme!

02.05.2022 10:23:28

Milí rodiče, srdečně vás zveme na besedu o rodičovství, která se uskuteční 19.5. v 16:30 hod ve škole.

27.04.2022 12:43:49

Vážení rodiče, na základně jednání ředitelů církevních škol s ministerstvem školství je nezbytné pro školní rok 2022/23 navýšit úplatu za vzdělávání, která pokryje rostoucí inflaci, především růst energií. Bohužel tento nárůst MŠMT nebude školám nijak kompenzovat.