Škola je od 1. 9. 2021 do 31. 07. 2022 zapojena v projektu

Rozvoj nadání ve škole s heterogenními třídami

Cílem projektu je rozvoj nadání žáků a tvorba metodiky pro práci s nadanými žáky. Díky projektu mohou na škole probíhat tyto aktivity:

• projektové dny v rámci povinně volitelných předmětů Badatelé a Informatika v praxi pro žáky 2. stupně
  • badatelská odpoledne pro 3. - 5. ročník
  • tvorba školního časopisu Maják
  • konverzace s rodilými mluvčími

Na škole díky projektu mohou pracovat koordinátoři nadání, šéfredaktor časopisu, koordinátor konverzací, externí lektoři z talentcentra Technecium a mentor.

Projekt je spolufinacován z dotačního programu Identifikace nadání a práce s nadanými a mimořádně nadanými děti a žáky v základních školách Pardubického kraje v rámci projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje II, jehož poskytovatelem je Pardubický kraj.

Na škole od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 probíhá projekt

Školní psycholog do Noe

Projekt je spolufinacován Nadačním fondem Věry Třebické-Řivnáčové.

Škola je od 1. 1. 2021 do 30. 11. 2023 zapojena v projektu

Implementace krajského akčního plánu

Pardubického kraje II

CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018321

v klíčové aktivitě Rozvoj kariérové poradenství.

_________________________________________________________________________

Grantový program O2 Chytrá škola II

Škola získala podporu

z grantového programu O2 Chytrá škola

Díky tomu od září 2020 do června 2021 může realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.

Více o grantovém programu na www.o2chytraskola.cz

Aktivity školy Noe v projektu:

• besedy pro 6. a 7. ročník "Skrytá nebezpečí internetu"
  • tvorba časopisu Maják
  • tvorba školního YouTube kanálu
  • nákup vybavení digitálními technologiemi pro tvorbu Majáku a YouTube kanálu
  • workshopy mediální gramotnosti pro tvůrce Majáku a YouTube kanálu
  • informatika s odborníkem (povinně volitelný předmět)

Od 1. září 2020 do 31. srpna 2022

je škola zapojena v projektu OP VVV

Šablony III OP VVV pro CZŠ a MŠ NOE

CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017778

Projekt umožňuje v mateřské škole zaměstnávat školního asistenta jako podporu dětem v jejich individuálních potřebách. Financován jen také projektový den zaměřený na rozvoj matematické pregramotnosti.

V základní škole v rámci projektu pracuje školní speciální pedagog a kariérový poradce. Učitelé mohou díky projektu vyučovat v tandemu.

Grantový program O2 Chytrá škola

Škola získala podporu z grantového programu O2 Chytrá škola.

Díky tomu od září 2019 do června 2020 může realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.

Více o grantovém programu na www.o2chytraskola.cz

Aktivity školy Noe v projektu:

• besedy pro 6. a 7. ročník "Skrytá nebezpečí internetu"
  • tvorba časopisu Maják
  • tvorba školního YouTube kanálu
  • nákup vybavení digitálními technologiemi pro tvorbu Majáku a YouTube kanálu
  • workshopy mediální gramotnosti pro tvůrce Majáku a YouTube kanálu
  • informatika s odborníkem (povinně volitelný předmět)

Od 1. září 2018 do 21. prosince 2020

je škola zapojena v projektu OP VVV

Šablony II pro CZŠ a MŠ NOE

CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0009220

Projekt umožňuje v mateřské škole zaměstnávat školního asistenta a speciálního pedoga jako podporu dětem v jejich individuálních potřebách. Financován jen také projektový den zaměřený na rozvoj matematické pregramotnosti.

V základní škole v rámci projektu pracuje školní speciální pedagog a školní asistent, kteří pomáhají dobrému vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Učitelé mohou díky projektu vyučovat v tandemu a vzdělávat se. Nabízíme také povinně volitelný předmět Informatika s odborníkem z praxe.

Ve školní družině pracuje také školní speciální pedagog. Vychovatelé se mohou vzdělávat. Z projektu je financován kroužek Všudybýlek a projektový den "Moje minizahrádka".

Informatika s odborníkem v rámci projektu Šablony II

WEBOVÉ STRÁNKY PRO ŽÁKY ZDE

Škola je zapojena v projektu

Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008527

v klíčové aktivitě Kariérové poradenství.

Více informací o projektu ZDE.

Od 1. září 2016 do 31. srpna 2018

je škola byla zapojena v projektu OP VVV

Podpora inkluze na CZŠ a MŠ NOE

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0001488

Projekt umožňuje v mateřské škole zaměstnávat školního asistenta jako podporu dětem v jejich individuálních potřebách. Díky projektu se také učitelé mateřské školy mohou vzdělávat a čerpat inspiraci pro svou další práci. Ve vzdělávání se zaměřují například na rozvoj individualizace v mateřské škole nebo čtenářskou pregramotnost.

V základní škole v rámci projektu pracuje školní speciální pedagog, který napomáhá dobrému vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Od ledna do května 2017 byl z projektu financován klub zábavné logiky a deskových her. Učitelé se vzdělávají ve způsobech, jak pracovat s třídním kolektivem, prošli například kurzem Desatero třídního učitele, Inkluze, Formativní hodnocení a kladné sebepojetí žáka.

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.

03.05.2022 10:49:40

k přijetí na střední školy. Na některých školách obsadili naši deváťáci v přijímacích zkouškách přední pozice. Gratulujeme!

02.05.2022 10:23:28

Milí rodiče, srdečně vás zveme na besedu o rodičovství, která se uskuteční 19.5. v 16:30 hod ve škole.

27.04.2022 12:43:49

Vážení rodiče, na základně jednání ředitelů církevních škol s ministerstvem školství je nezbytné pro školní rok 2022/23 navýšit úplatu za vzdělávání, která pokryje rostoucí inflaci, především růst energií. Bohužel tento nárůst MŠMT nebude školám nijak kompenzovat.