Předběžné informace k zápisu do 1. ročníku ZŠ

Milí rodiče,

zápis do 1. ročníku bude oficiálně vyhlášen až po zasedání Rady školy, tedy v úterý 16. března. Nyní vám tedy poskytujeme alespoň předběžné informace.

Do budoucí 1. třídy přijímáme 22 dětí.

Průběh zápisu a kritéria budou podobná jako v minulých letech.

Termín zápisu: 5. - 7. dubna 2021. (Původně plánovaný termín 7. dubna jsme s ohledem na epidemickou situaci prodloužili.)

Pořadí podaných žádostí nemá na přijetí vliv.

Pondělí 5. dubna bude vyhrazeno pouze pro elektronická podání a podání žádosti na poště.

Úterý 6. dubna a středa 7. dubna od 13 do 18 hod vyhrazeny pro osobní podání a na setkání s vámi.

Součástí oficiální části bude kromě dalších náležitostí také vyplnění dotazníku a pohovor se zákonnými zástupci, proto se s každým z vás potřebujeme potkat (osobně či online, podle epidemické situace a vašich možností).

ZDE si prosím REZERVUJTE  termín pro pohovor k zápisu.

Týden před vlastním zápisem si pouze upřesníme formu, zda online nebo osobně.

Protože se děti s paní učitelkou při zápisu možná nepotkají, nabízíme možnost  nahlédnout do třídy, setkat se s paní učitelkou a zkusit si obdobu zápisu online.

Termíny schůzek pondělí 29. 3. 14:00 - 17:30 hod a středa 31. 3. 14:00 - 17:30 hod.

ZDE si prosím REZERVUJTE termín pro rozhovor s paní učitelkou.

Nejedná se o součást zápisu, ale o jeho improvizovanou náhradu, aby děti o zážitek "být u zápisu" zcela nepřišly. Setkání bude 10 - 15 minut dlouhé.

Dítě by mělo paní učitelku pozdravit, říci, jak se jmenuje, případně několik informací o své rodině (kde bydlí, kolik má sourozenců apod.), krátce si s paní učitelkou popovídat, říci naučenou básničku. Dále by mělo poznat 4 základní tvary a barvy, určit počet do 5 předmětů, poznat písmenko na začátku a na konci slova. Může také paní učitelce ukázat, co samo vyrobilo. Budeme rádi, pokud dopředu namaluje obrázek mužské postavy (tatínka, dědečka, apod.), který paní učitelce na kameru ukáže. Může ho také poslat emailem na adresu: chmelova@skola-noe.cz (předmět: Obrázek k zápisu, v textu zprávy jméno dítěte).

Těšíme se na setkání s vámi a s vašimi dětmi.

22.06.2022 7:29:11

Z důvodu přesunu školní jídelny do nových prostor vyhlašuje ředitelka školy na 1. a 2. září 2022 ředitelské volno.Školní rok začne v pondělí 5. září.

13.06.2022 8:09:41

Pro výsledky 2. kola zápisu do mateřské školy rozklikněte aktualitu.

07.06.2022 10:52:49

se uskuteční ve středu 15.6. v 16 hod.

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.