NOE zná Pardubice zas o trochu více :-)

Navštívili jsme Zelenou bránu, kde jsme se dozvěděli o vzniku znaku Pernštejnů a zopakovali si pověst o vzniku znaku Pardubic. Nahoře jsme si užili krásný výhled po Pardubicích, ukázali si důležité stavby a zkoušeli určit, kterým směrem kdo z nás bydlí. Také jsme si alespoň přibližně zkusili představit, jak velké byly Pardubice kdysi za Pernštejnů. Kromě Zelené brány jsme  našli, kde byla Bílá brána a prohlédli si domy na Pernštýnském náměstí.

Všechny nashromážděné informace jsme pak ve škole postupně využili a rozšířili                        v různých předmětech. Už umíme hledat na mapě, určovat světové strany, vyprávět a nakreslit pověst o vzniku znaku Pardubic, vyrobili jsme si Pernštýnské náměstí, podle osy souměrnosti dokreslili Zelenou bránu a naučili se hledat na internetu další informace o našem městě. Děti z 2. ročníku měly opravdu radost, když zjistily, že některými novými poznatky mohou obohatit své rodiče nebo starší sourozence :-). Na závěr projektu nás čeká návštěva VČD s představením Perný pernštejnský den. Celým projektem jsme se připojili k velkým oslavám Pernštejnského roku v Pardubicích i v ČR.

18.05.2022 9:27:19

vyhlásila ředitelka školy v termínu od 25. května do 3. června 2022.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.

03.05.2022 10:49:40

k přijetí na střední školy. Na některých školách obsadili naši deváťáci v přijímacích zkouškách přední pozice. Gratulujeme!

02.05.2022 10:23:28

Milí rodiče, srdečně vás zveme na besedu o rodičovství, která se uskuteční 19.5. v 16:30 hod ve škole.

27.04.2022 12:43:49

Vážení rodiče, na základně jednání ředitelů církevních škol s ministerstvem školství je nezbytné pro školní rok 2022/23 navýšit úplatu za vzdělávání, která pokryje rostoucí inflaci, především růst energií. Bohužel tento nárůst MŠMT nebude školám nijak kompenzovat.