STAVBA LEGOVÉHO MĚSTEČKA

Hledají se šikovní stavitelé! Každý, kdo by se rád přidal ke společné stavbě města z lega, je srdečně zván. Přijďte nám pomoct stavět!

Kdy a kde?

Akce se koná od 2. do 5. února 2017 v prostorách školy NOE.

Během čtvrtka, pátka a soboty probíhá stavba vždy od 15:30 do 18:30 hodin. Není možné přijít na stavbu kdykoli. Pokud se chcete zúčastnit, je nezbytné přijít na začátek v 15:30.

V neděli je slavnostní otevření městečka s přestřižením pásky. Vernisáž proběhne formou krátké rodinné bohoslužby ve 14:30 v prostorách školy NOE.

Registrace!

Stavby se mohou účastnit děti od 7 do 12 let. Počet účastníků je na každý den omezený. Proto je dobré se dopředu přihlásit a získat tak přednostní právo účastnit se stavby. Registrací se zavazujete, že se Vaše dítě bude akce účastnit ve Vámi uvedených dnech.

Je možné se zúčastnit i bez registrace. Podstupujete však riziko, že v případě dosažení početního limitu nebude dítě připuštěno ke stavbě.

Rodič své dítě přivede na začátek stavby. Po skončení akce si jej vyzvedne.
Je také možné, aby se stavby účastnil spolu se svým dítětem (v případě zájmu třeba uvést do poznámky).

Vstup je zdarma.

Pomocníci pro Legoprojekt.

Starší zájemci a rodinní příslušníci se mohou akce zúčastnit také, a to jako pomocníci. Více informací o pomocnících a online registraci pomocníků naleznete zde.

Co je Legoprojekt?

Legoprojekt je tři dny probíhající stavba města z lega pro děti od 7 do 12 let. Děti mohou stavět podle vlastní fantazie nebo podle návodů a připravených stavebnic. Pokud to děti potřebují, pomáhají jim při stavbě instruktoři. S postaveným městem si děti mohou hrát. Čtvrtý den, když je stavba města hotová, přichází slavnostní otevření lego-města a třídenní úsilí je prezentováno rodičům a veřejnosti.

Rozloha města může být až 11 m2. Pro stavbu je k dispozici přes 440 tisíc kostiček.

Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu. Hravou formou se učí vzájemně spolupracovat a pomáhat si, rozvíjí tak svoji sociální kompetenci. S využitím lega jsou děti v rámci legorpojektu vyučováni základním životním principům a křesťanským pravdám.

Legoprojekt pořádá škola NOE a Salesiánský klub mládeže, z. s. Pardubice ( www.pardubice.sdb.cz ) ve spolupráci s Dětským odborem Církve bratrské v České republice. Projekt je dobrovolnický a není žádným způsobem provázán s firmou Lego®. Nejedná se tedy o předváděcí akci.

Kontakt a další informace:

Zodpovědnou osobou za školu NOE je Markéta Chmelová, za Salesiánský klub mládeže Jiří Woclawek. Pro další informace kontaktujte organizátora akce: David Jindra, jindra.david@email.cz, 720 139 233.

11.05.2022 13:39:19

Pro zobrazení seznamu přijatých dětí rozklikněte aktualitu.

03.05.2022 10:49:40

k přijetí na střední školy. Na některých školách obsadili naši deváťáci v přijímacích zkouškách přední pozice. Gratulujeme!

02.05.2022 10:23:28

Milí rodiče, srdečně vás zveme na besedu o rodičovství, která se uskuteční 19.5. v 16:30 hod ve škole.

27.04.2022 12:43:49

Vážení rodiče, na základně jednání ředitelů církevních škol s ministerstvem školství je nezbytné pro školní rok 2022/23 navýšit úplatu za vzdělávání, která pokryje rostoucí inflaci, především růst energií. Bohužel tento nárůst MŠMT nebude školám nijak kompenzovat.

14.04.2022 14:04:54

Do 1. ročníku ZŠ bylo přijato 22 žáků. Seznam přijatých uchazečů uvidíte po rozkliknutí aktuality.