Zpravodajství z Anglie

Středa 7.10.

Ve středu jsme opět začali výukou, děti dnes byly smělejší a vůbec se nebály komunikovat. Odpoledne jsme navštívili město Hastings a pašerácké jeskyně, které měly interaktivní prvky. Poté jsme se přesunuli k Beachy Head a Seven Sisters. Děti honily vlny a také jsme našli spoustu pazourků, takže zavazadla budou o dost těžší než při odjezdu :-)

Úterý 6.10.

V úterý měly děti první hodiny angličtiny a jejich učitelé je moc chválili. Z rodin jsou děti nadšené a těšily se, že dnes s nimi stráví večer více času než včera. Po obědě jsme vyrazili do přístavního města Portsmouth, kde jsme se projeli lodí a navštívili válečnou loď Victory. Přijeli jsme o něco dříve a tak páni řidiči dětem dopřáli i krátkou autobusovou diskotéku :-) Počasí je typicky anglické, ale oproti na dnešek slibovaným kroupám byl deštík s občasným sluncem příjemným překvapením.

Pondělí 5.10.

V 8:30 hod jsme v pořádku dorazili do Londýna.

Po probdělé noci jsme viděli z Londýna co se dalo, zvládli jsme Big Ben, Westminster Abby, Buckingham palace a mnoho dalšího. Poté jsme se rozdělili a část šla do muzea voskových figurín. Druhá půlka se vydala do muzea vědy. S Londýnem jsme se rozloučili jízdou na London Eye. Děti jsou unaveny, některým se stýská, ale zvládají to statečně. Jejich rodiny si je vyzvedly a děti vypadaly natěšeny na nové dobrodružství. Po nabrání nových sil budeme nadále informovat a dodávat i fotodokumentaci.

Posíláme foto ze Science muzeum.

Neděle 4.10.

14:00 hod - dojeli jsme do Varnsdorfu.

1.3.2021 16:18:26

se uskuteční ve čtvrtek 4. března v 18:00 hodin. Máte-li chuť, připojte se k neformálnímu setkání s vedením školy, kde se budeme bavit o tom, co v online výuce funguje a co nás trápí.

27.2.2021 12:53:39

Od pondělí 1. března jsou školy zavřené a je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole. Plánované konzultace na druhém stupni se ruší, uskuteční se, až to bude možné.

24.2.2021 9:52:13

je ve škole povinné používat respirátor (bez výdechového ventilu) nebo zdravotnickou roušku (a roušku s vyšší účinností, např. nanoroušku).

10.2.2021 13:54:15

V rámci projektu Komenský 2020 žáci postoupili se třemi aktivitami do veřejného hlasování. Podpořte je a dejte jim hlas.

2.2.2021 9:48:54

Letošní deváťáci dosáhli výborných výsledků v celorepublikovém testování.