NOE - Křesťanská základní škola v Pardubicích

• Jsme plně organizovaná základní škola od 1. do 9. ročníku.
  • Výuku jsme zahájili 1. září 2011 otevřením první třídy. Každým rokem otevřeme jednu další třídu až do naplnění všech devíti ročníků.
  • Chceme poskytovat kvalitní vzdělání a výchovu v prostředí postaveném na křesťanských hodnotách. Více o hodnotách školy čtěte zde .
  • Přijímáme všechny děti bez ohledu na to, zda se rodina hlásí k nějakému křesťanskému vyznání či nikoliv. Více o křesťanském pojetí čtěte zde .
  • Žáci školy mohou navštěvovat naši školní družinu. Více zde .
  • Stravování žá je zajištěno ve školní výdejně. Více zde .

Co nabízíme

• Školu s rodinných charakterem a individuální přístupem - třídy o 20 žácích, vždy pouze jedna třída v ročníku.
  • Slovní hodnocení do 3. ročníku - vystihuje konkrétní pokroky žáka, potlačuje srovnávání mezi žáky a zaměření na chybu, posiluje motivaci vlastním učením. Od 4.ročníku známkujeme.
  • Intenzivní výuku angličtiny - od 1. ročníku výuka s bilingvní mluvčí, kroužky angličtiny, sportovní kroužek s rodilým mluvčím, výuka některých předmětů v angličtině. Více o výuce angličtiny zde .
  • Předmět křesťanské výchovy - napomáhá zdravému rozvoji osobnosti a mezilidských vztahů, tvorbě morálních a etických hodnot.

Proč NOE

• Od počátku jsme chtěli, aby škola nesla zajímavé jméno, které se bude líbit dětem. Zároveň jsme hledali jméno, které si každý snadno zapamatuje. A v neposlední řadě jsme si přáli, aby jméno bylo inspirativní a napovědělo něco o charakteru školy.

Proč jsme zvolili právě NOE, čtěte zde .

26.3.2021 13:21:47

Chcete pracovat v mladé progresivní škole a stát se trvalou součástí našeho týmu? Hledáme angličtináře! Dvouoborovost předností, nikoliv podmínkou. Životopis a krátký motivační dopis posílejte na adresu kancelar@skola-noe.cz

24.3.2021 14:54:11

Prosíme, pokud jste si dosud nerezervovali termín k zápisu a pohovoru s paní učitelkou, učiňte tak do uvedených termínů.

18.3.2021 8:04:03

Slavnostní vyhlášení nejlepších žákovských projektů proběhne v neděli 28.3. od 18 hod na Facebooku projektu Komenský 2020.

16.3.2021 10:21:05

Ředitelka školy vyhlašuje zápis do 1. ročníku na školní rok 2021-22 ve dnech 5. - 7. dubna 2021.

11.3.2021 8:51:20

Dochází k úpravě termínů jednotných přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia.