Výuka angličtiny

Jak dosáhnout toho, aby se děti na konci základní školy plynně domluvily anglicky?

Angličtina s bilingvní mluvčí

Začínáme výukou angličtiny s bilingvní mluvčí. Děti si cizí jazyk osvojují přirozenou a hravou formou. Učí se jednoduché fráze a slova se správnou  intonací. V první a druhé třídě mají děti 1 hodinu týdně.

Odpolední kroužky angličtiny

Žáci mohou své dovenosti rozšiřovat v nabízených kroužcích angličtiny v odpoledních hodinách. Činnosti jsou zaměřeny na vzájemnou komunikaci.

Anglická konverzace

Od třetí třídy jsou povinné hodiny anglického jazyka rozděleny na angličtinu a anglickou konverzaci. Angličtina, kterou vyučuje český učitel, je zaměřena na princip jazyka, gramatiku, rozvoj slovní zásoby, trénink frází, psanou formu jazyka. Anglická konverzace cvičí schopnost porozumět a domluvit se.

Konverzace v angličtině Cestujeme světem

Od šestého ročníku si žáci mohou zvolit k povinným hodinám angličtiny ještě hodinu konverzace s bilingvní mluvčí. Obsahovým rámcem je poznávání různých koutů světa. Cílem je aktivní používání angličtiny a schopnost se dorozumět.

Plánujeme výuku některých předmětů v angličtině

Ve vyšších ročnících plánujeme vyučovat některé předměty anglicky. Začneme jednoduchými předměty jako jsou například výchovy, později děti zvládnou náročnější předměty jako je třeba zeměpis.

25.3.2019 16:27:08

Zveme vás na třídní schůzky v úterý 26.3. První stupeň od 16 hod. Druhý stupeň od 16:30 hod. Zároveň je možné se ve dnech 26.3. a 27.3 zapojit do sběru papíru.

21.3.2019 15:55:23

proběhne v úterý 26. března od 8:00 do 12:30 hod.

28.2.2019 13:59:13

se uskuteční ve středu 3. dubna 2019 od 13 do 18 hod.