20.12.2017 14:35:30
PF 2018

Přejeme všem žákům, rodičům a přiznivcům školy klidné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v novém roce!

15.12.2017 15:27:47

Děkujeme všem dárcům za podporu školy. Do Mikulášské nadílky na pomůcky jste přispěli částkou 216 000 Kč.

20.11.2017 14:07:32

Během měsíce listopadu až do 10. prosince můžete škole darovat dar na vybrané pomůcky. Více v sekci Podpořte nás.

Výuka angličtiny

Jak dosáhnout toho, aby se děti na konci základní školy plynně domluvily anglicky?

Angličtina s bilingvní mluvčí

Začínáme výukou angličtiny s bilingvní mluvčí. Děti si cizí jazyk osvojují přirozenou a hravou formou. Učí se jednoduché fráze a slova se správnou  intonací. V první a druhé třídě mají děti 1 hodinu týdně.

Odpolední kroužky angličtiny

Žáci mohou své dovenosti rozšiřovat v nabízených kroužcích angličtiny v odpoledních hodinách. Činnosti jsou zaměřeny na vzájemnou komunikaci.

Anglická konverzace

Od třetí třídy jsou povinné hodiny anglického jazyka rozděleny na angličtinu a anglickou konverzaci. Angličtina, kterou vyučuje český učitel, je zaměřena na princip jazyka, gramatiku, rozvoj slovní zásoby, trénink frází, psanou formu jazyka. Anglická konverzace cvičí schopnost porozumět a domluvit se.

Konverzace v angličtině Cestujeme světem

Od šestého ročníku si žáci mohou zvolit k povinným hodinám angličtiny ještě hodinu konverzace s bilingvní mluvčí. Obsahovým rámcem je poznávání různých koutů světa. Cílem je aktivní používání angličtiny a schopnost se dorozumět.

Plánujeme výuku některých předmětů v angličtině

Ve vyšších ročnících plánujeme vyučovat některé předměty anglicky. Začneme jednoduchými předměty jako jsou například výchovy, později děti zvládnou náročnější předměty jako je třeba zeměpis.