Výuka angličtiny

Jak dosáhnout toho, aby se děti na konci základní školy plynně domluvily anglicky?

Angličtina s bilingvní mluvčí

Začínáme výukou angličtiny s bilingvní mluvčí. Děti si cizí jazyk osvojují přirozenou a hravou formou. Učí se jednoduché fráze a slova se správnou  intonací. V první a druhé třídě mají děti 1 hodinu týdně.

Odpolední kroužky angličtiny

Žáci mohou své dovenosti rozšiřovat v nabízených kroužcích angličtiny v odpoledních hodinách. Činnosti jsou zaměřeny na vzájemnou komunikaci.

Anglická konverzace

Od třetí třídy jsou povinné hodiny anglického jazyka rozděleny na angličtinu a anglickou konverzaci. Angličtina, kterou vyučuje český učitel, je zaměřena na princip jazyka, gramatiku, rozvoj slovní zásoby, trénink frází, psanou formu jazyka. Anglická konverzace cvičí schopnost porozumět a domluvit se.

Konverzace v angličtině Cestujeme světem

Od šestého ročníku si žáci mohou zvolit k povinným hodinám angličtiny ještě hodinu konverzace s bilingvní mluvčí. Obsahovým rámcem je poznávání různých koutů světa. Cílem je aktivní používání angličtiny a schopnost se dorozumět.

Plánujeme výuku některých předmětů v angličtině

Ve vyšších ročnících plánujeme vyučovat některé předměty anglicky. Začneme jednoduchými předměty jako jsou například výchovy, později děti zvládnou náročnější předměty jako je třeba zeměpis.

8.11.2018 18:53:01

Srdečně zveme rodiče na adventní družinové odpoledne ve středu 28.11. od 14 do 16 hod.

8.11.2018 13:28:05

propěchu a chování proběhnou v úterý 27. 11. 2018 v hodinách stanovených třídními učiteli.

2.11.2018 17:52:03

se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 9 do 11 hod v prostorách školy na Zborovském náměstí.