Výuka angličtiny

Jak dosáhnout toho, aby se děti na konci základní školy plynně domluvily anglicky?

Angličtina s bilingvní mluvčí

Začínáme výukou angličtiny s bilingvní mluvčí. Děti si cizí jazyk osvojují přirozenou a hravou formou. Učí se jednoduché fráze a slova se správnou  intonací. V první a druhé třídě mají děti 1 hodinu týdně.

Odpolední kroužky angličtiny

Žáci mohou své dovenosti rozšiřovat v nabízených kroužcích angličtiny v odpoledních hodinách. Činnosti jsou zaměřeny na vzájemnou komunikaci.

Anglická konverzace

Od třetí třídy jsou povinné hodiny anglického jazyka rozděleny na angličtinu a anglickou konverzaci. Angličtina, kterou vyučuje český učitel, je zaměřena na princip jazyka, gramatiku, rozvoj slovní zásoby, trénink frází, psanou formu jazyka. Anglická konverzace cvičí schopnost porozumět a domluvit se.

Povinně volitelný předmět angličtina

Od šestého ročníku si žáci mohou zvolit k povinným hodinám angličtiny ještě hodinu konverzace s bilingvní mluvčí. Cílem je aktivní používání angličtiny a schopnost se dorozumět.

Anglický týden s rodilými mluvčími

Poslední týden ve školním roce přijíždí do naší školy tým rodilých mluvčích z Anglie a připravuje pro žáky program plný angličtiny.

21.12.2021 14:45:18

Požehnané Vánoce a vše dobré v novém roce přejí zaměstnanci školy NOE.

1.12.2021 10:52:21

Podpořte školu Noe! Za váš dar obdržíte výtisk sardinek. Jedná se o limitovanou edici - pouze 5 výtisků od každého motivu. Výtěžek půjde na nákup knih do školních knihovniček. Zájemci pište na chmelova@skola-noe.cz. Děkujeme za vaši podporu.

23.11.2021 9:30:51

na téma nadaných žáků proběhne ve čtvrtek 25.11. v 17:30 hod na Teams.

9.11.2021 16:04:28

o 1. ročník se uskuteční v úterý 16.11. v 16 hod v budově školy.

4.11.2021 11:06:29

Plánované dny otevřených dveří (15. a 16. listopadu) se vzhledem ke zhoršující epidemiologické situaci neuskuteční. V případě, že máte eminentní zájem navštívit některou vyučovací hodinu, kontaktujte Markétu Chmelovou 777 542 477, která s vámi domluví termín a podmínky návštěvy.