Výuka angličtiny

Jak dosáhnout toho, aby se děti na konci základní školy plynně domluvily anglicky?

Angličtina s bilingvní mluvčí

Začínáme výukou angličtiny s bilingvní mluvčí. Děti si cizí jazyk osvojují přirozenou a hravou formou. Učí se jednoduché fráze a slova se správnou  intonací. V první a druhé třídě mají děti 1 hodinu týdně.

Odpolední kroužky angličtiny

Žáci mohou své dovenosti rozšiřovat v nabízených kroužcích angličtiny v odpoledních hodinách. Činnosti jsou zaměřeny na vzájemnou komunikaci.

Anglická konverzace

Od třetí třídy jsou povinné hodiny anglického jazyka rozděleny na angličtinu a anglickou konverzaci. Angličtina, kterou vyučuje český učitel, je zaměřena na princip jazyka, gramatiku, rozvoj slovní zásoby, trénink frází, psanou formu jazyka. Anglická konverzace cvičí schopnost porozumět a domluvit se.

Povinně volitelný předmět angličtina

Od šestého ročníku si žáci mohou zvolit k povinným hodinám angličtiny ještě hodinu konverzace s bilingvní mluvčí. Cílem je aktivní používání angličtiny a schopnost se dorozumět.

Anglický týden s rodilými mluvčími

Poslední týden ve školním roce přijíždí do naší školy tým rodilých mluvčích z Anglie a připravuje pro žáky program plný angličtiny.