Výroba adventních věnců - 22.listopadu 2011

Co nevidět je tu první adventní neděle. Advent znamená příchod. A období adventu je chápáno jako příprava na příchod Krista, tedy příprava na Vánoce. I my jsme se tedy začali ve škole řádně připravovat.

V Duhovém ránu čteme adventní příběhy z knihy Okénka do nebe. A také jsme se pustili do výroby adventních věnců.

Rodiče nám dětem přichystali spoustu pěkných dekorací - svíčky, sušené pomeranče, skořici a jiné koření, stuhy a další ozdoby. Pan školník přinesl chvojí, aby pak šikovní tatinci a maminky mohli věnce "obléknout do zelena".

Ve třídě provoněné vůní jehličí jsme se pustili do díla. My děti jsme si prohlédly na obrázcích, jak pěkně se dají adventní věnce nazdobit a pak jsme na své věnce rozvrhly ozdoby, jak se nám to zdálo dobré. Paní učitelka a dvě ochotné maminky nám pomohly s přilepením ozdob- hlavně pozor na prsty, ať nás pistole nepopálí!

Adventni vence Adventni vence Adventni vence

A výsledek - věnce se nám vážně povedly! To budou rodiče koukat, jak pěkné adventní věnce neseme domů na stůl. "Vypadají jako by je vyráběli skuteční floristé!" pochválila nakonec naše zdařené výrobky paní ředitelka.

Posuďte sami!

Adventni vence 2011

14.6.2019 16:28:54

v pátek 28. 6. vydání vysvědčení od 8:00 do 8:45 hod. Školní jídelna nebude v provozu. Školní družina v provozu do 12 hod.

10.6.2019 11:06:50

a školním rokem se uskuteční v úterý 25.6. od 16 hod na školním hřišti. Zveme všechny žáky i rodiče.

10.6.2019 11:03:42

proběhne ve čtvrtek 13.6. od 10 hod.