20.11.2017 14:07:32

Během měsíce listopadu až do 10. prosince můžete škole darovat dar na vybrané pomůcky. Více v sekci Podpořte nás.

20.11.2017 14:05:43

proběhne v úterý 28. a ve středu 29. listopadu do připraveného kontejneru na dvoře školy.

9.11.2017 13:22:46

Zveme rodiče a děti na adventní dílnu ve čtvrtek 30.11. od 14 do 16 hod ve družině.

Výlet na farmu

Tentokrát jsme pro náš školní výlet vybraly rodinnou kozí farmu v malebné vesničce Lozice v okrese Chrudim.

Ve čtvrtek 18. 6. jsme zde strávily krásné a zajímavé dopoledne ještě společně s dětmi z 1. a 2. třídy ZŠ Noe.

Dozvěděly jsme se, jak se vyrábí kozí sýr a samy jsme si ho uvařily. Prohlédly jsme si sýrárnu, kde byl pro děti nezvyklý pach, typický při výrobě sýra.

Nechyběla ani návštěva kozích ohrad a krmení tvrdým chlebem, což kozy velice vítaly. Jako na přehlídce se nám ukázala tříměsíční kůzlata, která byla zvědavá na každého, kdo měl něco k jídlu. Pro mnohé bylo bezesporu největším zážitkem opravdové dojení kozy.  Nejdříve si to všichni vyzkoušely na zkušební rukavičce a potom kdo chtěl "naživo" a všem to šlo velice dobře. Koza Smetana byla velice trpělivá a za naši návštěvu jsme nadojily asi 2 litry mléka.

Moc se nám tam líbilo a rádi se zase někdy přijedeme podívat.