Výlet na farmu

Tentokrát jsme pro náš školní výlet vybraly rodinnou kozí farmu v malebné vesničce Lozice v okrese Chrudim.

Ve čtvrtek 18. 6. jsme zde strávily krásné a zajímavé dopoledne ještě společně s dětmi z 1. a 2. třídy ZŠ Noe.

Dozvěděly jsme se, jak se vyrábí kozí sýr a samy jsme si ho uvařily. Prohlédly jsme si sýrárnu, kde byl pro děti nezvyklý pach, typický při výrobě sýra.

Nechyběla ani návštěva kozích ohrad a krmení tvrdým chlebem, což kozy velice vítaly. Jako na přehlídce se nám ukázala tříměsíční kůzlata, která byla zvědavá na každého, kdo měl něco k jídlu. Pro mnohé bylo bezesporu největším zážitkem opravdové dojení kozy.  Nejdříve si to všichni vyzkoušely na zkušební rukavičce a potom kdo chtěl "naživo" a všem to šlo velice dobře. Koza Smetana byla velice trpělivá a za naši návštěvu jsme nadojily asi 2 litry mléka.

Moc se nám tam líbilo a rádi se zase někdy přijedeme podívat.

2.4.2020 12:23:20

je k dispozici v úředních hodinách nebo po telefonické domluvě.

24.3.2020 17:53:45

Veškeré informace a formuláře pro zápis bez přítomnosti dětí.

11.3.2020 13:27:41

zůstane ve stejném termínu 1.4.2020. Jen s organizačními úpravami. Instrukce zveřejníme v příštím týdnu.