24.1.2018 11:59:45

Zveme vás na již tradiční společné odpoledne ve čtvrtek 8. února mezi 14:00 a 16:00 hodinou.

20.12.2017 14:35:30
PF 2018

Přejeme všem žákům, rodičům a přiznivcům školy klidné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v novém roce!

15.12.2017 15:27:47

Děkujeme všem dárcům za podporu školy. Do Mikulášské nadílky na pomůcky jste přispěli částkou 216 000 Kč.

Výlet na farmu

Tentokrát jsme pro náš školní výlet vybraly rodinnou kozí farmu v malebné vesničce Lozice v okrese Chrudim.

Ve čtvrtek 18. 6. jsme zde strávily krásné a zajímavé dopoledne ještě společně s dětmi z 1. a 2. třídy ZŠ Noe.

Dozvěděly jsme se, jak se vyrábí kozí sýr a samy jsme si ho uvařily. Prohlédly jsme si sýrárnu, kde byl pro děti nezvyklý pach, typický při výrobě sýra.

Nechyběla ani návštěva kozích ohrad a krmení tvrdým chlebem, což kozy velice vítaly. Jako na přehlídce se nám ukázala tříměsíční kůzlata, která byla zvědavá na každého, kdo měl něco k jídlu. Pro mnohé bylo bezesporu největším zážitkem opravdové dojení kozy.  Nejdříve si to všichni vyzkoušely na zkušební rukavičce a potom kdo chtěl "naživo" a všem to šlo velice dobře. Koza Smetana byla velice trpělivá a za naši návštěvu jsme nadojily asi 2 litry mléka.

Moc se nám tam líbilo a rádi se zase někdy přijedeme podívat.