Výlet na farmu

Tentokrát jsme pro náš školní výlet vybraly rodinnou kozí farmu v malebné vesničce Lozice v okrese Chrudim.

Ve čtvrtek 18. 6. jsme zde strávily krásné a zajímavé dopoledne ještě společně s dětmi z 1. a 2. třídy ZŠ Noe.

Dozvěděly jsme se, jak se vyrábí kozí sýr a samy jsme si ho uvařily. Prohlédly jsme si sýrárnu, kde byl pro děti nezvyklý pach, typický při výrobě sýra.

Nechyběla ani návštěva kozích ohrad a krmení tvrdým chlebem, což kozy velice vítaly. Jako na přehlídce se nám ukázala tříměsíční kůzlata, která byla zvědavá na každého, kdo měl něco k jídlu. Pro mnohé bylo bezesporu největším zážitkem opravdové dojení kozy.  Nejdříve si to všichni vyzkoušely na zkušební rukavičce a potom kdo chtěl "naživo" a všem to šlo velice dobře. Koza Smetana byla velice trpělivá a za naši návštěvu jsme nadojily asi 2 litry mléka.

Moc se nám tam líbilo a rádi se zase někdy přijedeme podívat.

15.11.2019 8:54:12

Budeme vděční, pokud se zapojíte do dárcovské akce na obnovu třídních knihovniček a podpory čtenářství.

14.10.2019 9:11:01

se uskuteční 11. - 15. listopadu, každý den od 8:00 do 10:00 hod. Ve čtvrtek 14. listopadu od 16:00 hod proběhne také beseda pro zájemce o školu.

4.11.2019 9:56:55

Naše škola se do stávky nezapojí.