Výlet na farmu

Tentokrát jsme pro náš školní výlet vybraly rodinnou kozí farmu v malebné vesničce Lozice v okrese Chrudim.

Ve čtvrtek 18. 6. jsme zde strávily krásné a zajímavé dopoledne ještě společně s dětmi z 1. a 2. třídy ZŠ Noe.

Dozvěděly jsme se, jak se vyrábí kozí sýr a samy jsme si ho uvařily. Prohlédly jsme si sýrárnu, kde byl pro děti nezvyklý pach, typický při výrobě sýra.

Nechyběla ani návštěva kozích ohrad a krmení tvrdým chlebem, což kozy velice vítaly. Jako na přehlídce se nám ukázala tříměsíční kůzlata, která byla zvědavá na každého, kdo měl něco k jídlu. Pro mnohé bylo bezesporu největším zážitkem opravdové dojení kozy.  Nejdříve si to všichni vyzkoušely na zkušební rukavičce a potom kdo chtěl "naživo" a všem to šlo velice dobře. Koza Smetana byla velice trpělivá a za naši návštěvu jsme nadojily asi 2 litry mléka.

Moc se nám tam líbilo a rádi se zase někdy přijedeme podívat.

24.2.2021 9:52:13

je ve škole povinné používat respirátor (bez výdechového ventilu) nebo zdravotnickou roušku (a roušku s vyšší účinností, např. nanoroušku).

10.2.2021 13:54:15

V rámci projektu Komenský 2020 žáci postoupili se třemi aktivitami do veřejného hlasování. Podpořte je a dejte jim hlas.

2.2.2021 9:48:54

Letošní deváťáci dosáhli výborných výsledků v celorepublikovém testování.

21.1.2021 16:17:24

Máme za sebou další nestandardní pololetí a s ním spojené nestandardní vydávání vysvědčení. Věříme, že vysvědčení budou pro vaše děti povzbuzením a motivací k další práci.

19.1.2021 10:01:57

Chcete prozkoumat základy křesťanství? Máte možnost zúčastnit se online kurzu.