Volby do školské rady

V červnu končí tříleté funkční období školské rady, a proto se uskuteční volby nových členů.

Školská rada umožňuje rodičům podílet se na správě školy.

Školská rada školy NOE má tři členy - zástupce rodičů (volí rodiče), zástupce pedagogů (volí učitelé) a zástupce zřizovatele (jmenuje zřizovatel).

Volby do školské rady proběhnou 11. - 15. června 2018.

Do 4. června máte možnost navrhnout do voleb kandidáty z řad rodičů.

Zvažte prosím, koho byste rádi viděli v této prospěšné funkci, a své návrhy zasílejte emailem na kancelář školy.

kancelar@skola-noe.cz

Děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podle školského zákona §168

(1) Školská rada

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému
uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje
jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních
školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, a navrhuje opatření ke zlepšení
hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní
správu ve školství a dalším orgánům státní správy,

i) podává návrh na vyhlášení konkursu na ředitele školy.

16.10.2018 13:46:33

Od 22. do 26. října hostí naše škola polské žáky z křesťanské školy TOMY ve městě Tomaszów Mazowiecki. Program týdne naleznete v článku.

4.10.2018 14:26:39

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se přeneseme do období první republiky. Očekáváme návštěvu prezidenta T. G. Masaryka. Doufáme, že přijede i bratr sokol Miroslav Tyrš a známý aviatik Jan Kašpar. Bude znít swing. A škola se neobejde bez výuky krasopisu. A nejen to ...

4.10.2018 14:09:48

Chceš se naučit ovládat roboty Ozoboty pomocí "barevného" programovacího jazyka? Přijď na workshop v pátek 12.10. 2018 od 13:30 do 16:30 hod do školy NOE!