Volby do školské rady

V červnu končí tříleté funkční období školské rady, a proto se uskuteční volby nových členů.

Školská rada umožňuje rodičům podílet se na správě školy.

Školská rada školy NOE má tři členy - zástupce rodičů (volí rodiče), zástupce pedagogů (volí učitelé) a zástupce zřizovatele (jmenuje zřizovatel).

Volby do školské rady proběhnou 11. - 15. června 2018.

Do 4. června máte možnost navrhnout do voleb kandidáty z řad rodičů.

Zvažte prosím, koho byste rádi viděli v této prospěšné funkci, a své návrhy zasílejte emailem na kancelář školy.

kancelar@skola-noe.cz

Děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podle školského zákona §168

(1) Školská rada

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému
uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje
jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních
školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, a navrhuje opatření ke zlepšení
hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní
správu ve školství a dalším orgánům státní správy,

i) podává návrh na vyhlášení konkursu na ředitele školy.

26.3.2021 13:21:47

Chcete pracovat v mladé progresivní škole a stát se trvalou součástí našeho týmu? Hledáme angličtináře! Dvouoborovost předností, nikoliv podmínkou. Životopis a krátký motivační dopis posílejte na adresu kancelar@skola-noe.cz

24.3.2021 14:54:11

Prosíme, pokud jste si dosud nerezervovali termín k zápisu a pohovoru s paní učitelkou, učiňte tak do uvedených termínů.

18.3.2021 8:04:03

Slavnostní vyhlášení nejlepších žákovských projektů proběhne v neděli 28.3. od 18 hod na Facebooku projektu Komenský 2020.

16.3.2021 10:21:05

Ředitelka školy vyhlašuje zápis do 1. ročníku na školní rok 2021-22 ve dnech 5. - 7. dubna 2021.

11.3.2021 8:51:20

Dochází k úpravě termínů jednotných přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia.