Volby do školské rady

V červnu končí tříleté funkční období školské rady, a proto se uskuteční volby nových členů.

Školská rada umožňuje rodičům podílet se na správě školy.

Školská rada školy NOE má tři členy - zástupce rodičů (volí rodiče), zástupce pedagogů (volí učitelé) a zástupce zřizovatele (jmenuje zřizovatel).

Volby do školské rady proběhnou 11. - 15. června 2018.

Do 4. června máte možnost navrhnout do voleb kandidáty z řad rodičů.

Zvažte prosím, koho byste rádi viděli v této prospěšné funkci, a své návrhy zasílejte emailem na kancelář školy.

kancelar@skola-noe.cz

Děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podle školského zákona §168

(1) Školská rada

a) vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému
uskutečňování,

b) schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,

c) schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje
jejich změny,

d) schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních
školách,

e) podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,

f) projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, a navrhuje opatření ke zlepšení
hospodaření,

g) projednává inspekční zprávy České školní inspekce,

h) podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní
správu ve školství a dalším orgánům státní správy,

i) podává návrh na vyhlášení konkursu na ředitele školy.

22.9.2020 13:34:33

Zpřísnili jsme opatření v hodinách hudební a tělesné výchovy, abychom omezili šíření virů.

17.9.2020 15:10:34

platí od pátku 18.9. pro žáky druhého stupně i během výuky.

9.9.2020 13:53:17

se konají v úterý 15. září od 16:30 hod. Celoškolní setkání s vedením (plánované od 16:00 hod) je zrušeno.

9.9.2020 14:00:10

jsou povinné od čtvrtka 10.9. ve společných prostorách školy.

25.8.2020 14:42:42

Milí rodiče, v novém školním roce se budeme snažit v maximální míře udržet prezenční (klasickou školní) výuku a zároveň nepopřít charakter naší školy. Jsou to cíle, které jdou proti sobě. Budeme proto hledat rozumný kompromis.