Úplné uzavření škol

od středy 14. října do 1. listopadu 2020 se krizovým opatřením Vlády ČR zakazuje osobní přítomnost žáků v základní škole, družině a školním klubu.

Mateřská škola funguje bez omezení.

• První i druhý stupeň ZŠ přechází na distanční výuku. Distanční výuka je pro děti povinná.
  • Provoz školní jídelny je přerušen.

Detailní informace včetně rozvrhu vám pošlou třídní učitelé.

Nařízení jsou vydávána tak rychle, že není možné se na ně pečlivě připravit. Proto budeme samozřejmě tolerovat, že se zpočátku dětem něco nedaří. Ať se nebojí poprosit o pomoc. Pokud se nadaří připojení, ať píší do chatu. U menších dětí toto počáteční břemeno padne na vás rodiče. Zároveň prosíme o shovívavost i vás. Distanční výuka nemůže z více důvodů plnohodnotně nahradit prezenční výuku. Doufáme proto, že se děti co nejdřív vrátí do lavic. Myslíme na vás, držte se.

Povinnost účastnit se distanční výuky samozřejmě závisí i na technických možnostech vašich dětí. Na každém online setkání učitel eviduje docházku a odevzdané úkoly. Pokud dítě není přítomno na online hodině nebo nemá odevzdané úkoly, jste povinni jeho neúčast omluvit. Cílem samozřejmě není stresovat děti nebo rodiče, ale přimět děti k intenzivní práci. Někteří z vás už s třídními učiteli řešili omezené možnosti online připojení, v těchto případech se budeme řídit společnou dohodou. Pokud se dítěti nepodaří připojit na hodinu nebo mu bude spojení v průběhu hodiny vypadávat, omluví se v nejbližším možném termínu vyučujícímu na chat, zároveň vy jako rodiče dítě omluvíte třídnímu učiteli. Pokud půjde o jednorázový problém, na řešení se domluví dítě s vyučujícím. Pokud půjde o opakovaný problém, bude třeba domluvit systémové řešení.

Forma. Rozvrh distanční výuky je organizován tak, aby se děti denně intenzivně věnovaly výuce celé dopoledne, odpoledne by už měly mít volno. Výuka bude probíhat v blocích. Každé dopoledne se bude střídat online frontální výuka, online skupinová výuka, samostatná práce offline. V hlavních předmětech při online výuce učitel látku vysvětlí, projde s dětmi zadání a postup, potom budou děti pracovat na zadání samy nebo v online skupinách, na závěr si všichni společně online práci zkontrolují, vysvětlí nejasnosti. V angličtině nebo naukových předmětech učitel průběh hodiny přizpůsobí. Konkrétní formu určuje vyučující s ohledem na věk a schopnosti dětí, na charakter předmětu a technické možnosti třídy.

Asistenti pedagoga budou převážně k dispozici jako individuální pomoc žákům. O výběru žáků rozhoduje třídní učitel s ohledem na jejich specifické vzdělávací potřeby. Tyto děti mohou mít upravený individuální rozvrh.

Suplování (pro informaci). Za některé vyučující musí být zajištěno suplování. Dětem se tak mohou v rámci jednoho předmětu vyučující střídat. Pokusíme se však suplování zajistit tak, aby se suplující pedagogové střídali v pravidelném režimu a pro děti se režim každý týden neměnil.

21.12.2021 14:45:18

Požehnané Vánoce a vše dobré v novém roce přejí zaměstnanci školy NOE.

1.12.2021 10:52:21

Podpořte školu Noe! Za váš dar obdržíte výtisk sardinek. Jedná se o limitovanou edici - pouze 5 výtisků od každého motivu. Výtěžek půjde na nákup knih do školních knihovniček. Zájemci pište na chmelova@skola-noe.cz. Děkujeme za vaši podporu.

23.11.2021 9:30:51

na téma nadaných žáků proběhne ve čtvrtek 25.11. v 17:30 hod na Teams.

9.11.2021 16:04:28

o 1. ročník se uskuteční v úterý 16.11. v 16 hod v budově školy.

4.11.2021 11:06:29

Plánované dny otevřených dveří (15. a 16. listopadu) se vzhledem ke zhoršující epidemiologické situaci neuskuteční. V případě, že máte eminentní zájem navštívit některou vyučovací hodinu, kontaktujte Markétu Chmelovou 777 542 477, která s vámi domluví termín a podmínky návštěvy.