Technohrátky

Ve středu 7.3. se 11 žáků 8.A účastnilo akce pořádané na podporu technických oborů a řemesel, která probíhá na různých středních školách a učilištích Pardubického kraje - Technohrátky.

Celá akce probíhá za podpory Pardubického kraje, MŠMT a EU. Jde o představení oborů žákům formou soutěžních stanovišť na konkrétní škole. Tentokrát šlo o Střední průmyslovou školu potravinářství a služeb.

Akce zúčastnilo 10 základních škol Pardubického kraje. Vyzkoušeli jsme si být např. cukrářem, pekařem, obchodníkem, technologem a analytikem potravin.

Našim osmákům se dařilo jak v praktické části, kde obsadili 2. místo, tak v závěrečném znalostním kvízu, který vyhráli, a získali tak velký ovocný dort. Určitě jsme jako nováčci při této akci udělali dojem a hlavně jsme si to užili.

27.2.2021 12:53:39

Od pondělí 1. března jsou školy zavřené a je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole. Plánované konzultace na druhém stupni se ruší, uskuteční se, až to bude možné.

24.2.2021 9:52:13

je ve škole povinné používat respirátor (bez výdechového ventilu) nebo zdravotnickou roušku (a roušku s vyšší účinností, např. nanoroušku).

10.2.2021 13:54:15

V rámci projektu Komenský 2020 žáci postoupili se třemi aktivitami do veřejného hlasování. Podpořte je a dejte jim hlas.

2.2.2021 9:48:54

Letošní deváťáci dosáhli výborných výsledků v celorepublikovém testování.

21.1.2021 16:17:24

Máme za sebou další nestandardní pololetí a s ním spojené nestandardní vydávání vysvědčení. Věříme, že vysvědčení budou pro vaše děti povzbuzením a motivací k další práci.