Starověké civilizace - 6.A

Šesťáci se skutečně do hloubky ponořili do tématu starověkých civilizací. Jejich úkolem bylo zjistit fakta, využít prezentace, domluvit se ve skupině a mladším spolužákům předat nabyté vědomosti.

Učitelé tak projektem starověkých civilizací propojili učivo několika předmětů - dějepisu, českého jazyka, občanské výchovy a výtvarné výchovy.

Žáci se tímto projektem učili vyhledávat a třídit informace, rozlišovat podstatné od nepodstatného. Také spolupráce ve skupině je dovednost pro život, ke které byla nyní výborná příležitost. Na řadu přišlo i trénování komunikačních a prezentačních dovedností. A samozřejmě ve výrobě plakátů se uplatnila práce s písmem a kompozicí.

16.10.2018 13:46:33

Od 22. do 26. října hostí naše škola polské žáky z křesťanské školy TOMY ve městě Tomaszów Mazowiecki. Program týdne naleznete v článku.

4.10.2018 14:26:39

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se přeneseme do období první republiky. Očekáváme návštěvu prezidenta T. G. Masaryka. Doufáme, že přijede i bratr sokol Miroslav Tyrš a známý aviatik Jan Kašpar. Bude znít swing. A škola se neobejde bez výuky krasopisu. A nejen to ...

4.10.2018 14:09:48

Chceš se naučit ovládat roboty Ozoboty pomocí "barevného" programovacího jazyka? Přijď na workshop v pátek 12.10. 2018 od 13:30 do 16:30 hod do školy NOE!