Slavnostní otevření školy NOE 30. srpna 2011

V úterý 30. srpna byla slavnostně otevřena NOE – Křesťanská základní škola. Pro mnohé z nás byl tento okamžik takovým malým zázrakem. Když se ohlédneme zpět, musíme si přiznat, že naše sny, představy a plány o škole od počátku provázely nejrůznější obavy: Máme se do toho všeho pustit? Budeme mít na všechno zařizování čas a síly? Seženeme dost pomocníků? Kde bude škola sídlit? Najdou se potřebné finance? Vyberou si rodiče školu pro své děti? Projde naše žádost na úřadech?

Bůh nás ale tím vším provedl a postupně dával vše, co jsme pro vznik školy potřebovali. Velmi si vážíme podpory zřizovatele i dalších církví v Pardubicích. Možná si říkáte, moje pomoc byla nepatrná. Ale my vidíme, že stokrát nepatrná pomoc je ve výsledku velká pomoc.

V úterý 30. srpna byl tedy řádný důvod k oslavám. Společně jsme pracovníci školy, rodiče a děti, křesťané z pardubických církví, představitelé města a další podporovatelé vstoupili do vybavené, uklizené a vyzdobené školy. Bylo vidět, že účastníci jsou v dobré náladě. A i my pracovníci školy jsme si oslavu opravdu užili. Zazněly chvalozpěvy hudební skupinky Jirky Čermáka. Následovaly přejícné projevy představitelů města. Ředitelka školy ve svém projevu představila biblického Noeho jako člověka, který něco uměl – postavil loď, měl dobrý charakter – dalo se s ním přes rok vydržet na jedné lodi a zbožného muže, který plnil Bohem daný úkol. A to by měly být i cíle, které chceme v křesťanské základní škole naplňovat. Samuel Jindra pak navázal slovem o Janu Ámosi Komenském, který považoval za důležité vychovat člověka vzdělaného, mravného a zbožného. Nakonec bratr kazatel v modlitbě škole požehnal. K uvolněné atmosféře přispěl svými písněmi také mladý umělec Kalwich. Když byla slavnostně přestřižena páska, mohli se účastníci zúčastnit kvízu na školní pomůcky. To by totiž bylo, že bychom účastníky oslavy propustili ze školy, aniž by měli možnost zavzpomínat na školní léta. Naštěstí kvíz nebyl těžký, spíš zábavný, navíc spojený s občerstvením.

Na závěr tedy zbývá jen říct – oslavu otevření školy jsme si užili, jsme rádi, že jste v tom byli s námi. A především – Bohu díky!

Více fotografií na Picasa uživatele Boss.

Více fotografií na Picasa uživatele Dušan Beníšek.

14.1.2019 11:05:27

proběhne ve středu 13. února 2019 od 14 do 16 hod. Srdečně zveme rodiče a příznivce školy!

21.12.2018 11:28:31

Hravost, vytrvalost a medvědí sílu do roku 2019 přejí zaměstnanci školy NOE.

13.12.2018 11:54:17

Katolická farnost vás srdečně zve odpoledne 23. prosince do ČSOB pojišťovna arény na hokejový zápas a následující bruslení.