Škola v přírodě

Letošní školu v přírodě jsme strávili na chatě Doubravka. Leží na rozhraní Železných hor a Českomoravské vrchoviny, nedaleko města Chotěboř. Doprovodili nás i někteří rodiče, takže o pomocné ruce nebyla nouze. Počasí bylo trochu skoupé na sluníčko, přesto jsme si pět dní báječně užili.

Leitmotivem našeho pobytu byl projekt o Cyrilu a jeho bratru Metodějovi. Děti se vydaly po jejich stopách, potažmo po fáborkách, běhaly po lese, hrály všelijaké hry, malovaly na kameny, bojovaly jako na Krymu, utkaly se v několika turnajích, zkrátka jako na každé pořádné škole v přírodě. Na jeden výlet jsme se vydali do nedalekého lomu, druhý jsme podnikli podél řeky Doubravky.

Některé děti se už dnes těší, až za rok zase vyrazíme.

Fotografie zde

9.9.2019 12:49:56

Na školní rok 2019-20 jsme získali nadační příspěvek z grantového programu O2 Chytrá škola. Můžeme tak realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.

7.9.2019 17:43:31

Milí předškoláci z mateřských školek, srdečně vás zveme na Den předškoláka ve čtvrtek 26.9. dopoledne. Na travnatném hřišti u školy NOE si od 9 do 11:30 hod můžete vyzkoušet dovednosti, které se hodí pro vstup do školy. Těšíme se na vás.

4.9.2019 10:30:09

se zkušenostmi s moderními výukovými metodami a vstřícným postojem k týmové spolupráci, jako zástup za MD, od října 2019.