S Filipem na ostrově Šťastného života

Od 4. do 8. 5. odjely děti ze školy NOE i s některými rodiči a svými učiteli na ozdravný pobyt do Žďárských vrchů. Ubytovali jsme se v příjemném penzionu Kukla uprostřed nádherné přírody plné strání s rozkvetlými pampeliškami. Hned první večer jsme si ve vykotlané staré lípě přečetli příběh z knížky Filip na ostrově šťastného života. Příběhy z této knížky nás provázely po celý pobyt při hrách i při vyplňování pracovního sešitu, který děti dostaly za odměnu, že splnily úkoly a nalezly truhly s pokladem. Stihli jsme si zahrát i zápas v petanque a ve vybíjené. Prošli jsme naučnou stezku Metodka a pohladili si koníčky, psy i kočičky z nedalekého statku. Díky rodičům Filípka Slouky jsme se dozvěděli, jak se dává 1. pomoc, kam máme zavolat a vyzkoušeli jsme si i zavázat kamarádovi nohu nebo ruku. Za plnění úkolů i hezké chování si děti mohly každý večer vybrat odměnu.

Po cestě domů jsme se ještě stavili na statku v Lozicích, kde jsme mohli nejenom pohladit a nakrmit kozy, ale také si je podojit a vyrobit si vlastnoručně sýr z kozího mléka. Byl moc dobrý!

Počasí se nám vydařilo a všichni jsme se shodli na tom, že se už těšíme na další společný pobyt!

25.3.2019 16:27:08

Zveme vás na třídní schůzky v úterý 26.3. První stupeň od 16 hod. Druhý stupeň od 16:30 hod. Zároveň je možné se ve dnech 26.3. a 27.3 zapojit do sběru papíru.

21.3.2019 15:55:23

proběhne v úterý 26. března od 8:00 do 12:30 hod.

28.2.2019 13:59:13

se uskuteční ve středu 3. dubna 2019 od 13 do 18 hod.