S Filipem na ostrově Šťastného života

Od 4. do 8. 5. odjely děti ze školy NOE i s některými rodiči a svými učiteli na ozdravný pobyt do Žďárských vrchů. Ubytovali jsme se v příjemném penzionu Kukla uprostřed nádherné přírody plné strání s rozkvetlými pampeliškami. Hned první večer jsme si ve vykotlané staré lípě přečetli příběh z knížky Filip na ostrově šťastného života. Příběhy z této knížky nás provázely po celý pobyt při hrách i při vyplňování pracovního sešitu, který děti dostaly za odměnu, že splnily úkoly a nalezly truhly s pokladem. Stihli jsme si zahrát i zápas v petanque a ve vybíjené. Prošli jsme naučnou stezku Metodka a pohladili si koníčky, psy i kočičky z nedalekého statku. Díky rodičům Filípka Slouky jsme se dozvěděli, jak se dává 1. pomoc, kam máme zavolat a vyzkoušeli jsme si i zavázat kamarádovi nohu nebo ruku. Za plnění úkolů i hezké chování si děti mohly každý večer vybrat odměnu.

Po cestě domů jsme se ještě stavili na statku v Lozicích, kde jsme mohli nejenom pohladit a nakrmit kozy, ale také si je podojit a vyrobit si vlastnoručně sýr z kozího mléka. Byl moc dobrý!

Počasí se nám vydařilo a všichni jsme se shodli na tom, že se už těšíme na další společný pobyt!

14.1.2019 11:05:27

proběhne ve středu 13. února 2019 od 14 do 16 hod. Srdečně zveme rodiče a příznivce školy!

21.12.2018 11:28:31

Hravost, vytrvalost a medvědí sílu do roku 2019 přejí zaměstnanci školy NOE.

13.12.2018 11:54:17

Katolická farnost vás srdečně zve odpoledne 23. prosince do ČSOB pojišťovna arény na hokejový zápas a následující bruslení.