S Filipem na ostrově Šťastného života

Od 4. do 8. 5. odjely děti ze školy NOE i s některými rodiči a svými učiteli na ozdravný pobyt do Žďárských vrchů. Ubytovali jsme se v příjemném penzionu Kukla uprostřed nádherné přírody plné strání s rozkvetlými pampeliškami. Hned první večer jsme si ve vykotlané staré lípě přečetli příběh z knížky Filip na ostrově šťastného života. Příběhy z této knížky nás provázely po celý pobyt při hrách i při vyplňování pracovního sešitu, který děti dostaly za odměnu, že splnily úkoly a nalezly truhly s pokladem. Stihli jsme si zahrát i zápas v petanque a ve vybíjené. Prošli jsme naučnou stezku Metodka a pohladili si koníčky, psy i kočičky z nedalekého statku. Díky rodičům Filípka Slouky jsme se dozvěděli, jak se dává 1. pomoc, kam máme zavolat a vyzkoušeli jsme si i zavázat kamarádovi nohu nebo ruku. Za plnění úkolů i hezké chování si děti mohly každý večer vybrat odměnu.

Po cestě domů jsme se ještě stavili na statku v Lozicích, kde jsme mohli nejenom pohladit a nakrmit kozy, ale také si je podojit a vyrobit si vlastnoručně sýr z kozího mléka. Byl moc dobrý!

Počasí se nám vydařilo a všichni jsme se shodli na tom, že se už těšíme na další společný pobyt!

24.2.2021 9:52:13

je ve škole povinné používat respirátor (bez výdechového ventilu) nebo zdravotnickou roušku (a roušku s vyšší účinností, např. nanoroušku).

10.2.2021 13:54:15

V rámci projektu Komenský 2020 žáci postoupili se třemi aktivitami do veřejného hlasování. Podpořte je a dejte jim hlas.

2.2.2021 9:48:54

Letošní deváťáci dosáhli výborných výsledků v celorepublikovém testování.

21.1.2021 16:17:24

Máme za sebou další nestandardní pololetí a s ním spojené nestandardní vydávání vysvědčení. Věříme, že vysvědčení budou pro vaše děti povzbuzením a motivací k další práci.

19.1.2021 10:01:57

Chcete prozkoumat základy křesťanství? Máte možnost zúčastnit se online kurzu.