První výlet

V pátek 2. 9. jsme se byli se školou na Pardubickém závodišti podívat nejenom na koníčky, ale i na další zvířátka – kozy, ovce i s jehňátky a beranem apod. Moc se nám líbilo vyprávění o tom, jak se zpracovává vlna ovcí i s ukázkou práce na kolovrátku. Mnozí z nás poprvé viděli, jak pracuje kovář nebo jak se vyrábí biče na koně. Slavnostní přehlídku koní ze 4 zemí – České republiky, Slovenské republiky, Maďarska a Polska jsme pozorovali z tribuny a obdivovali nejen krásu koní, ale i nápaditost povozů, postrojů i krojů. Největší úspěch měli trubači a bubeník na koních.

Závěr výletu jsme si zpestřili prolézačkami, skluzavkou a kolotočem. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další akce v naší NOE školičce!

21.5.2018 9:49:47

se uskuteční 11. - 15. června 2018. Do 4. června je možné navrhovat kandidáty z řad rodičů.

21.5.2018 9:44:58

Srdečně vás zveme na vystoupení našich žáků v pátek 25.5. od 16 hod v polabinské Arše.

17.5.2018 13:54:35

Škola se rozrůstá, proto na léto plánujeme vybudování nové učebny. Podpořte rozvoj školy finančním darem. Děkujeme!