První výlet

V pátek 2. 9. jsme se byli se školou na Pardubickém závodišti podívat nejenom na koníčky, ale i na další zvířátka – kozy, ovce i s jehňátky a beranem apod. Moc se nám líbilo vyprávění o tom, jak se zpracovává vlna ovcí i s ukázkou práce na kolovrátku. Mnozí z nás poprvé viděli, jak pracuje kovář nebo jak se vyrábí biče na koně. Slavnostní přehlídku koní ze 4 zemí – České republiky, Slovenské republiky, Maďarska a Polska jsme pozorovali z tribuny a obdivovali nejen krásu koní, ale i nápaditost povozů, postrojů i krojů. Největší úspěch měli trubači a bubeník na koních.

Závěr výletu jsme si zpestřili prolézačkami, skluzavkou a kolotočem. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další akce v naší NOE školičce!

13.9.2018 13:04:07

Školní družina NOE ve spolupráci se Salesiánským klubem mládeže zve děti i rodiče v pátek 5.10. od 14:30 do 16:00 hod ke strávení příjemného a zábavného odpoledne.

6.9.2018 9:15:31

Milí předškoláci z mateřských školek, srdečně vás zveme na Den předškoláka v úterý 18.9. dopoledne. Na travnatném hřišti u školy NOE si od 9 do 12 hod můžete vyzkoušet dovednosti, které se hodí pro vstup do školy. Těšíme se na vás.

20.7.2018 9:19:49

DĚKUJEME! Na novou učebnu se k 20.7. podařilo vybrat celou částku. Všem dárcům velmi děkujeme :-)