První výlet

V pátek 2. 9. jsme se byli se školou na Pardubickém závodišti podívat nejenom na koníčky, ale i na další zvířátka – kozy, ovce i s jehňátky a beranem apod. Moc se nám líbilo vyprávění o tom, jak se zpracovává vlna ovcí i s ukázkou práce na kolovrátku. Mnozí z nás poprvé viděli, jak pracuje kovář nebo jak se vyrábí biče na koně. Slavnostní přehlídku koní ze 4 zemí – České republiky, Slovenské republiky, Maďarska a Polska jsme pozorovali z tribuny a obdivovali nejen krásu koní, ale i nápaditost povozů, postrojů i krojů. Největší úspěch měli trubači a bubeník na koních.

Závěr výletu jsme si zpestřili prolézačkami, skluzavkou a kolotočem. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další akce v naší NOE školičce!

6.5.2019 13:29:11

s vystoupením našich dětí 1. stupně a mateřské školy proběhne 24.5. v 16 hod v Arše.

2.5.2019 15:25:41

od 27.7. do 10.8. pro žáky 5. - 9. třídy. Příjem přihlášek do 15. května!