První výlet

V pátek 2. 9. jsme se byli se školou na Pardubickém závodišti podívat nejenom na koníčky, ale i na další zvířátka – kozy, ovce i s jehňátky a beranem apod. Moc se nám líbilo vyprávění o tom, jak se zpracovává vlna ovcí i s ukázkou práce na kolovrátku. Mnozí z nás poprvé viděli, jak pracuje kovář nebo jak se vyrábí biče na koně. Slavnostní přehlídku koní ze 4 zemí – České republiky, Slovenské republiky, Maďarska a Polska jsme pozorovali z tribuny a obdivovali nejen krásu koní, ale i nápaditost povozů, postrojů i krojů. Největší úspěch měli trubači a bubeník na koních.

Závěr výletu jsme si zpestřili prolézačkami, skluzavkou a kolotočem. Výlet se nám všem moc líbil a už se těšíme na další akce v naší NOE školičce!

9.9.2019 12:49:56

Na školní rok 2019-20 jsme získali nadační příspěvek z grantového programu O2 Chytrá škola. Můžeme tak realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.

7.9.2019 17:43:31

Milí předškoláci z mateřských školek, srdečně vás zveme na Den předškoláka ve čtvrtek 26.9. dopoledne. Na travnatném hřišti u školy NOE si od 9 do 11:30 hod můžete vyzkoušet dovednosti, které se hodí pro vstup do školy. Těšíme se na vás.

4.9.2019 10:30:09

se zkušenostmi s moderními výukovými metodami a vstřícným postojem k týmové spolupráci, jako zástup za MD, od října 2019.