Projekt Velikonoce

Velikonoce jsou jedním z největších křesťanských svátků. Je s nimi spojena řada zvyků a tradic, některé jsou spojené s křesťanstvím, některé se tradují ještě z pohanských dob. Našim cílem bylo seznámit děti s těmito tradicemi, vysvětlit jejich původ, některé z nich si vyzkoušet a utřídit si dosavadní znalosti o Velikonocích.

Začali jsme o týden dříve a při Duhovém ránu jsme postupně procházeli, co se podle křesťanské tradice stalo v jednotlivých dnech od Květné neděle až po Neděli vzkříšení. V předmětu Šikovné ruce jsme si vyrobili mističku a do ní zasadili řeřichu. Pozorovali jsme, jak nám každý den doslova roste před očima. Vyrobili jsme kraslici a vyprávěli si o dalších velikonočních zvycích. Vrcholem byly projektové dny úterý a středa. Tehdy k nám zavítala katechetka paní Petrášová, s ní děti probraly pašíjový příběh včetně křesťanských symbolů a tradic. Čtení, psaní, hledání informací, dramatická výchova, hudební i výtvarná výchova byly propojeny tématem Velikonoc.

Tradiční večer pro rodiče, kde mimo jiné mohli rodiče ochutnat výtvory svých ratolestí, byl jak jinak než velikonoční.

Výroba nekvašených chlebů:

Křížová cesta:

Pašíje:

Naše výtvory:

Večer pro rodiče:

21.5.2018 9:49:47

se uskuteční 11. - 15. června 2018. Do 4. června je možné navrhovat kandidáty z řad rodičů.

21.5.2018 9:44:58

Srdečně vás zveme na vystoupení našich žáků v pátek 25.5. od 16 hod v polabinské Arše.

17.5.2018 13:54:35

Škola se rozrůstá, proto na léto plánujeme vybudování nové učebny. Podpořte rozvoj školy finančním darem. Děkujeme!