Projekt Velikonoce

Velikonoce jsou jedním z největších křesťanských svátků. Je s nimi spojena řada zvyků a tradic, některé jsou spojené s křesťanstvím, některé se tradují ještě z pohanských dob. Našim cílem bylo seznámit děti s těmito tradicemi, vysvětlit jejich původ, některé z nich si vyzkoušet a utřídit si dosavadní znalosti o Velikonocích.

Začali jsme o týden dříve a při Duhovém ránu jsme postupně procházeli, co se podle křesťanské tradice stalo v jednotlivých dnech od Květné neděle až po Neděli vzkříšení. V předmětu Šikovné ruce jsme si vyrobili mističku a do ní zasadili řeřichu. Pozorovali jsme, jak nám každý den doslova roste před očima. Vyrobili jsme kraslici a vyprávěli si o dalších velikonočních zvycích. Vrcholem byly projektové dny úterý a středa. Tehdy k nám zavítala katechetka paní Petrášová, s ní děti probraly pašíjový příběh včetně křesťanských symbolů a tradic. Čtení, psaní, hledání informací, dramatická výchova, hudební i výtvarná výchova byly propojeny tématem Velikonoc.

Tradiční večer pro rodiče, kde mimo jiné mohli rodiče ochutnat výtvory svých ratolestí, byl jak jinak než velikonoční.

Výroba nekvašených chlebů:

Křížová cesta:

Pašíje:

Naše výtvory:

Večer pro rodiče:

10.9.2021 10:44:40

se uskuteční v úterý 14.9., první stupeň od 16:00 hod, druhý stupeň od 16:30 hod.

13.8.2021 10:47:27

Nezapomeňte si prosím nastavit trvalé platby na nový školní rok.

21.6.2021 10:37:30

k přijetí na střední školy. Všichni se dostali tam, kam chtěli, což je skvělé!

18.6.2021 9:06:10

Za člena školské rady byla rodiči zvolena paní Světlana Bunčeková.

4.6.2021 8:12:09

na nový školní rok. Budeme velmi rádi, pokud se zapojíte do dárcovské akce.