Projekt Velikonoce

Velikonoce jsou jedním z největších křesťanských svátků. Je s nimi spojena řada zvyků a tradic, některé jsou spojené s křesťanstvím, některé se tradují ještě z pohanských dob. Našim cílem bylo seznámit děti s těmito tradicemi, vysvětlit jejich původ, některé z nich si vyzkoušet a utřídit si dosavadní znalosti o Velikonocích.

Začali jsme o týden dříve a při Duhovém ránu jsme postupně procházeli, co se podle křesťanské tradice stalo v jednotlivých dnech od Květné neděle až po Neděli vzkříšení. V předmětu Šikovné ruce jsme si vyrobili mističku a do ní zasadili řeřichu. Pozorovali jsme, jak nám každý den doslova roste před očima. Vyrobili jsme kraslici a vyprávěli si o dalších velikonočních zvycích. Vrcholem byly projektové dny úterý a středa. Tehdy k nám zavítala katechetka paní Petrášová, s ní děti probraly pašíjový příběh včetně křesťanských symbolů a tradic. Čtení, psaní, hledání informací, dramatická výchova, hudební i výtvarná výchova byly propojeny tématem Velikonoc.

Tradiční večer pro rodiče, kde mimo jiné mohli rodiče ochutnat výtvory svých ratolestí, byl jak jinak než velikonoční.

Výroba nekvašených chlebů:

Křížová cesta:

Pašíje:

Naše výtvory:

Večer pro rodiče:

23.11.2020 13:51:27

v pondělí 30. listopadu. Vrací se celý první stupeň a deváťáci. Střídavě ostatní třídy druhého stupně.

23.11.2020 13:58:30

do školní jídelny jako dlouhodobý zástup do konce školního roku.

23.11.2020 14:30:30

pro zájemce o 1. ročník se uskuteční ve čtvrtek 3.12. v 17 hod.

19.11.2020 8:48:29

Přijímáme přihlášky do Klubu předškolák. V závislosti na epidemilogické situaci bude mít klub buď všech 9 lekcí, nebo bude případně zkrácen.

12.11.2020 18:47:06

ve středu 18. listopadu