Projekt Velikonoce

Velikonoce jsou jedním z největších křesťanských svátků. Je s nimi spojena řada zvyků a tradic, některé jsou spojené s křesťanstvím, některé se tradují ještě z pohanských dob. Našim cílem bylo seznámit děti s těmito tradicemi, vysvětlit jejich původ, některé z nich si vyzkoušet a utřídit si dosavadní znalosti o Velikonocích.

Začali jsme o týden dříve a při Duhovém ránu jsme postupně procházeli, co se podle křesťanské tradice stalo v jednotlivých dnech od Květné neděle až po Neděli vzkříšení. V předmětu Šikovné ruce jsme si vyrobili mističku a do ní zasadili řeřichu. Pozorovali jsme, jak nám každý den doslova roste před očima. Vyrobili jsme kraslici a vyprávěli si o dalších velikonočních zvycích. Vrcholem byly projektové dny úterý a středa. Tehdy k nám zavítala katechetka paní Petrášová, s ní děti probraly pašíjový příběh včetně křesťanských symbolů a tradic. Čtení, psaní, hledání informací, dramatická výchova, hudební i výtvarná výchova byly propojeny tématem Velikonoc.

Tradiční večer pro rodiče, kde mimo jiné mohli rodiče ochutnat výtvory svých ratolestí, byl jak jinak než velikonoční.

Výroba nekvašených chlebů:

Křížová cesta:

Pašíje:

Naše výtvory:

Večer pro rodiče:

24.2.2021 9:52:13

je ve škole povinné používat respirátor (bez výdechového ventilu) nebo zdravotnickou roušku (a roušku s vyšší účinností, např. nanoroušku).

10.2.2021 13:54:15

V rámci projektu Komenský 2020 žáci postoupili se třemi aktivitami do veřejného hlasování. Podpořte je a dejte jim hlas.

2.2.2021 9:48:54

Letošní deváťáci dosáhli výborných výsledků v celorepublikovém testování.

21.1.2021 16:17:24

Máme za sebou další nestandardní pololetí a s ním spojené nestandardní vydávání vysvědčení. Věříme, že vysvědčení budou pro vaše děti povzbuzením a motivací k další práci.

19.1.2021 10:01:57

Chcete prozkoumat základy křesťanství? Máte možnost zúčastnit se online kurzu.