Projekt Velikonoce

Velikonoce jsou jedním z největších křesťanských svátků. Je s nimi spojena řada zvyků a tradic, některé jsou spojené s křesťanstvím, některé se tradují ještě z pohanských dob. Našim cílem bylo seznámit děti s těmito tradicemi, vysvětlit jejich původ, některé z nich si vyzkoušet a utřídit si dosavadní znalosti o Velikonocích.

Začali jsme o týden dříve a při Duhovém ránu jsme postupně procházeli, co se podle křesťanské tradice stalo v jednotlivých dnech od Květné neděle až po Neděli vzkříšení. V předmětu Šikovné ruce jsme si vyrobili mističku a do ní zasadili řeřichu. Pozorovali jsme, jak nám každý den doslova roste před očima. Vyrobili jsme kraslici a vyprávěli si o dalších velikonočních zvycích. Vrcholem byly projektové dny úterý a středa. Tehdy k nám zavítala katechetka paní Petrášová, s ní děti probraly pašíjový příběh včetně křesťanských symbolů a tradic. Čtení, psaní, hledání informací, dramatická výchova, hudební i výtvarná výchova byly propojeny tématem Velikonoc.

Tradiční večer pro rodiče, kde mimo jiné mohli rodiče ochutnat výtvory svých ratolestí, byl jak jinak než velikonoční.

Výroba nekvašených chlebů:

Křížová cesta:

Pašíje:

Naše výtvory:

Večer pro rodiče:

17.9.2020 15:10:34

platí od pátku 18.9. pro žáky druhého stupně i během výuky.

9.9.2020 13:53:17

se konají v úterý 15. září od 16:30 hod. Celoškolní setkání s vedením (plánované od 16:00 hod) je zrušeno.

9.9.2020 14:00:10

jsou povinné od čtvrtka 10.9. ve společných prostorách školy.

25.8.2020 14:42:42

Milí rodiče, v novém školním roce se budeme snažit v maximální míře udržet prezenční (klasickou školní) výuku a zároveň nepopřít charakter naší školy. Jsou to cíle, které jdou proti sobě. Budeme proto hledat rozumný kompromis.

25.8.2020 13:55:07

Akce je z důvodu epidemiologické situace ZRUŠENA. Děkujeme za pochopení.