Ohlédnutí za Dnem předškoláka

Ve středu 23.9. se 150 dětí nejen z dukelských mateřských škol zúčastnilo Dne předškoláka. Děti si na jedenácti stanovištích mohly vyzkoušet dovednosti nezbytné pro vstup do školy.

Byly pro ně přichystány úkoly, při kterých trénovaly např. "špetkový úchop" nutný pro správné držení tužky. Úchop zkoušely na roztáčení dřevěné káči. Prošly mimo dalších také stanovištěm na matematické pojmy (před, za, vlevo, vpravo) a řečové dovednosti - zde správně řadily postavičky z pohádky O veliké řepě. Na jiném stanoviště trénovaly sluch a poznávaly zvuky zvířat.

Kdo zvládl splnit úkoly alespoň na 8 stanovištích, dostal "předškoláckou" odměnu - barevnou násadku pro správné držení tužky.

6.5.2019 13:29:11

s vystoupením našich dětí 1. stupně a mateřské školy proběhne 24.5. v 16 hod v Arše.

2.5.2019 15:25:41

od 27.7. do 10.8. pro žáky 5. - 9. třídy. Příjem přihlášek do 15. května!