Ohlédnutí za Dnem předškoláka

Ve středu 23.9. se 150 dětí nejen z dukelských mateřských škol zúčastnilo Dne předškoláka. Děti si na jedenácti stanovištích mohly vyzkoušet dovednosti nezbytné pro vstup do školy.

Byly pro ně přichystány úkoly, při kterých trénovaly např. "špetkový úchop" nutný pro správné držení tužky. Úchop zkoušely na roztáčení dřevěné káči. Prošly mimo dalších také stanovištěm na matematické pojmy (před, za, vlevo, vpravo) a řečové dovednosti - zde správně řadily postavičky z pohádky O veliké řepě. Na jiném stanoviště trénovaly sluch a poznávaly zvuky zvířat.

Kdo zvládl splnit úkoly alespoň na 8 stanovištích, dostal "předškoláckou" odměnu - barevnou násadku pro správné držení tužky.

9.9.2019 12:49:56

Na školní rok 2019-20 jsme získali nadační příspěvek z grantového programu O2 Chytrá škola. Můžeme tak realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.

7.9.2019 17:43:31

Milí předškoláci z mateřských školek, srdečně vás zveme na Den předškoláka ve čtvrtek 26.9. dopoledne. Na travnatném hřišti u školy NOE si od 9 do 11:30 hod můžete vyzkoušet dovednosti, které se hodí pro vstup do školy. Těšíme se na vás.

4.9.2019 10:30:09

se zkušenostmi s moderními výukovými metodami a vstřícným postojem k týmové spolupráci, jako zástup za MD, od října 2019.