O škole

NOE - Křesťanská základní škola v Pardubicích

• Jsme plně organizovaná základní škola od 1. do 9. ročníku.
  • Výuku jsme zahájili 1. září 2011 otevřením první třídy.
  • Chceme poskytovat kvalitní vzdělání a výchovu v prostředí postaveném na křesťanských hodnotách. Více o hodnotách školy čtěte zde .
  • Přijímáme všechny děti bez ohledu na to, zda se rodina hlásí k nějakému křesťanskému vyznání či nikoliv. Více o křesťanském pojetí čtěte zde .
  • Žáci školy mohou navštěvovat naši školní družinu. Více zde .
  • Stravování žá je zajištěno ve školní výdejně. Více zde .

Co nabízíme

• Školu s rodinných charakterem a individuální přístupem - třídy o 20 žácích, vždy pouze jedna třída v ročníku.
  • Slovní hodnocení do 3. ročníku - vystihuje konkrétní pokroky žáka, potlačuje srovnávání mezi žáky a zaměření na chybu, posiluje motivaci vlastním učením. Od 4.ročníku známkujeme.
  • Intenzivní výuku angličtiny - od 1. ročníku výuka s bilingvní mluvčí, kroužky angličtiny, anglický týden s rodilími mluvčími. Více o výuce angličtiny zde.
  • Předmět křesťanské výchovy - napomáhá zdravému rozvoji osobnosti a mezilidských vztahů, tvorbě morálních a etických hodnot.

Proč NOE

• Od počátku jsme chtěli, aby škola nesla zajímavé jméno, které se bude líbit dětem. Zároveň jsme hledali jméno, které si každý snadno zapamatuje. A v neposlední řadě jsme si přáli, aby jméno bylo inspirativní a napovědělo něco o charakteru školy.

Proč jsme zvolili právě NOE, čtěte zde .

4.4.2019 8:18:33

se uskuteční 2. a 3. května 2019

1.4.2019 16:30:11

Zveme vás na družinové odpoledne s výrobou velikonočních věnců v čase 15 - 17 hod.