O nás

NOE - Křesťanská základní škola v Pardubicích

• Jsme plně organizovaná základní škola od 1. do 9. ročníku.
  • Výuku jsme zahájili 1. září 2011otevřením první třídy. Nyní máme otevřeno všech devět ročníků.
  • Chceme poskytovat kvalitní vzdělání a výchovuv prostředí postaveném na křesťanských hodnotách. Více o hodnotách školy čtěte zde .
  • Přijímáme všechny děti bez ohledu na to, zda se rodina hlásí k nějakému křesťanskému vyznání či nikoliv. Více o křesťanském pojetí čtěte zde .
  • Žáci školy mohou navštěvovat naši školní družinu. Více zde .
  • Stravování žákůje zajištěno ve školní výdejně. Více zde .

Co nabízíme

• Školu s rodinných charakterem a individuální přístupem- třídy o 22 žácích, vždy pouze jedna třída v ročníku.
  • Slovní hodnocenído 3. ročníku - vystihuje konkrétní pokroky žáka, potlačuje srovnávání mezi žáky a zaměření na chybu, posiluje motivaci vlastním učením. Od 4.ročníku známkujeme.
  • Intenzivní výuku angličtiny - od 1. ročníku výuka s bilingvní mluvčí, kroužky angličtiny. Do budoucna plánujeme výuku některých předmětů v angličtině. Více o výuce angličtiny zde .
  • Předmět křesťanské výchovy - napomáhá zdravému rozvoji osobnosti a mezilidských vztahů, tvorbě morálních a etických hodnot.

Proč NOE

• Od počátku jsme chtěli, aby škola nesla zajímavé jméno, které se bude líbit dětem. Zároveň jsme hledali jméno, které si každý snadno zapamatuje. A v neposlední řadě jsme si přáli, aby jméno bylo inspirativní a napovědělo něco o charakteru školy.

Proč jsme zvolili právě NOE, čtěte zde .

22.9.2020 13:34:33

Zpřísnili jsme opatření v hodinách hudební a tělesné výchovy, abychom omezili šíření virů.

17.9.2020 15:10:34

platí od pátku 18.9. pro žáky druhého stupně i během výuky.

9.9.2020 13:53:17

se konají v úterý 15. září od 16:30 hod. Celoškolní setkání s vedením (plánované od 16:00 hod) je zrušeno.

9.9.2020 14:00:10

jsou povinné od čtvrtka 10.9. ve společných prostorách školy.

25.8.2020 14:42:42

Milí rodiče, v novém školním roce se budeme snažit v maximální míře udržet prezenční (klasickou školní) výuku a zároveň nepopřít charakter naší školy. Jsou to cíle, které jdou proti sobě. Budeme proto hledat rozumný kompromis.