NOE zná Pardubice zas o trochu více :-)

Navštívili jsme Zelenou bránu, kde jsme se dozvěděli o vzniku znaku Pernštejnů a zopakovali si pověst o vzniku znaku Pardubic. Nahoře jsme si užili krásný výhled po Pardubicích, ukázali si důležité stavby a zkoušeli určit, kterým směrem kdo z nás bydlí. Také jsme si alespoň přibližně zkusili představit, jak velké byly Pardubice kdysi za Pernštejnů. Kromě Zelené brány jsme  našli, kde byla Bílá brána a prohlédli si domy na Pernštýnském náměstí.

Všechny nashromážděné informace jsme pak ve škole postupně využili a rozšířili                        v různých předmětech. Už umíme hledat na mapě, určovat světové strany, vyprávět a nakreslit pověst o vzniku znaku Pardubic, vyrobili jsme si Pernštýnské náměstí, podle osy souměrnosti dokreslili Zelenou bránu a naučili se hledat na internetu další informace o našem městě. Děti z 2. ročníku měly opravdu radost, když zjistily, že některými novými poznatky mohou obohatit své rodiče nebo starší sourozence :-). Na závěr projektu nás čeká návštěva VČD s představením Perný pernštejnský den. Celým projektem jsme se připojili k velkým oslavám Pernštejnského roku v Pardubicích i v ČR.

16.10.2018 13:46:33

Od 22. do 26. října hostí naše škola polské žáky z křesťanské školy TOMY ve městě Tomaszów Mazowiecki. Program týdne naleznete v článku.

4.10.2018 14:26:39

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se přeneseme do období první republiky. Očekáváme návštěvu prezidenta T. G. Masaryka. Doufáme, že přijede i bratr sokol Miroslav Tyrš a známý aviatik Jan Kašpar. Bude znít swing. A škola se neobejde bez výuky krasopisu. A nejen to ...

4.10.2018 14:09:48

Chceš se naučit ovládat roboty Ozoboty pomocí "barevného" programovacího jazyka? Přijď na workshop v pátek 12.10. 2018 od 13:30 do 16:30 hod do školy NOE!