NOE zná Pardubice zas o trochu více :-)

Navštívili jsme Zelenou bránu, kde jsme se dozvěděli o vzniku znaku Pernštejnů a zopakovali si pověst o vzniku znaku Pardubic. Nahoře jsme si užili krásný výhled po Pardubicích, ukázali si důležité stavby a zkoušeli určit, kterým směrem kdo z nás bydlí. Také jsme si alespoň přibližně zkusili představit, jak velké byly Pardubice kdysi za Pernštejnů. Kromě Zelené brány jsme  našli, kde byla Bílá brána a prohlédli si domy na Pernštýnském náměstí.

Všechny nashromážděné informace jsme pak ve škole postupně využili a rozšířili                        v různých předmětech. Už umíme hledat na mapě, určovat světové strany, vyprávět a nakreslit pověst o vzniku znaku Pardubic, vyrobili jsme si Pernštýnské náměstí, podle osy souměrnosti dokreslili Zelenou bránu a naučili se hledat na internetu další informace o našem městě. Děti z 2. ročníku měly opravdu radost, když zjistily, že některými novými poznatky mohou obohatit své rodiče nebo starší sourozence :-). Na závěr projektu nás čeká návštěva VČD s představením Perný pernštejnský den. Celým projektem jsme se připojili k velkým oslavám Pernštejnského roku v Pardubicích i v ČR.

14.6.2020 11:54:07

pro děti prvního stupně ZŠ ve dnech 29.6. - 3.7.

15.6.2020 12:02:36

Na 29. a 30. června vyhlašuje ředitelka školy z důvodu rekonstrukce ředitelské volno. Vysvědčení bude vydáno v pátek 26. června.

15.6.2020 13:05:12

Žádosti lze podávat do 10. července v kanceláři školy.

21.5.2020 9:15:17

za školní družinu, školní klub a kroužky.

12.5.2020 7:51:49

Aktuální info k příjímacímu řízení na střední školy.