NOE zná Pardubice zas o trochu více :-)

Navštívili jsme Zelenou bránu, kde jsme se dozvěděli o vzniku znaku Pernštejnů a zopakovali si pověst o vzniku znaku Pardubic. Nahoře jsme si užili krásný výhled po Pardubicích, ukázali si důležité stavby a zkoušeli určit, kterým směrem kdo z nás bydlí. Také jsme si alespoň přibližně zkusili představit, jak velké byly Pardubice kdysi za Pernštejnů. Kromě Zelené brány jsme  našli, kde byla Bílá brána a prohlédli si domy na Pernštýnském náměstí.

Všechny nashromážděné informace jsme pak ve škole postupně využili a rozšířili                        v různých předmětech. Už umíme hledat na mapě, určovat světové strany, vyprávět a nakreslit pověst o vzniku znaku Pardubic, vyrobili jsme si Pernštýnské náměstí, podle osy souměrnosti dokreslili Zelenou bránu a naučili se hledat na internetu další informace o našem městě. Děti z 2. ročníku měly opravdu radost, když zjistily, že některými novými poznatky mohou obohatit své rodiče nebo starší sourozence :-). Na závěr projektu nás čeká návštěva VČD s představením Perný pernštejnský den. Celým projektem jsme se připojili k velkým oslavám Pernštejnského roku v Pardubicích i v ČR.

14.10.2019 9:11:01

se uskuteční 11. - 15. listopadu, každý den od 8:00 do 10:00 hod. Ve čtvrtek 14. listopadu od 16:00 hod proběhne také beseda pro zájemce o školu.

4.11.2019 9:56:55

Naše škola se do stávky nezapojí.

9.9.2019 12:49:56

Na školní rok 2019-20 jsme získali nadační příspěvek z grantového programu O2 Chytrá škola. Můžeme tak realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.