NOE zná Pardubice zas o trochu více :-)

Navštívili jsme Zelenou bránu, kde jsme se dozvěděli o vzniku znaku Pernštejnů a zopakovali si pověst o vzniku znaku Pardubic. Nahoře jsme si užili krásný výhled po Pardubicích, ukázali si důležité stavby a zkoušeli určit, kterým směrem kdo z nás bydlí. Také jsme si alespoň přibližně zkusili představit, jak velké byly Pardubice kdysi za Pernštejnů. Kromě Zelené brány jsme  našli, kde byla Bílá brána a prohlédli si domy na Pernštýnském náměstí.

Všechny nashromážděné informace jsme pak ve škole postupně využili a rozšířili                        v různých předmětech. Už umíme hledat na mapě, určovat světové strany, vyprávět a nakreslit pověst o vzniku znaku Pardubic, vyrobili jsme si Pernštýnské náměstí, podle osy souměrnosti dokreslili Zelenou bránu a naučili se hledat na internetu další informace o našem městě. Děti z 2. ročníku měly opravdu radost, když zjistily, že některými novými poznatky mohou obohatit své rodiče nebo starší sourozence :-). Na závěr projektu nás čeká návštěva VČD s představením Perný pernštejnský den. Celým projektem jsme se připojili k velkým oslavám Pernštejnského roku v Pardubicích i v ČR.

26.3.2021 13:21:47

Chcete pracovat v mladé progresivní škole a stát se trvalou součástí našeho týmu? Hledáme angličtináře! Dvouoborovost předností, nikoliv podmínkou. Životopis a krátký motivační dopis posílejte na adresu kancelar@skola-noe.cz

24.3.2021 14:54:11

Prosíme, pokud jste si dosud nerezervovali termín k zápisu a pohovoru s paní učitelkou, učiňte tak do uvedených termínů.

18.3.2021 8:04:03

Slavnostní vyhlášení nejlepších žákovských projektů proběhne v neděli 28.3. od 18 hod na Facebooku projektu Komenský 2020.

16.3.2021 10:21:05

Ředitelka školy vyhlašuje zápis do 1. ročníku na školní rok 2021-22 ve dnech 5. - 7. dubna 2021.

11.3.2021 8:51:20

Dochází k úpravě termínů jednotných přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia.