NOE zná Pardubice zas o trochu více :-)

Navštívili jsme Zelenou bránu, kde jsme se dozvěděli o vzniku znaku Pernštejnů a zopakovali si pověst o vzniku znaku Pardubic. Nahoře jsme si užili krásný výhled po Pardubicích, ukázali si důležité stavby a zkoušeli určit, kterým směrem kdo z nás bydlí. Také jsme si alespoň přibližně zkusili představit, jak velké byly Pardubice kdysi za Pernštejnů. Kromě Zelené brány jsme  našli, kde byla Bílá brána a prohlédli si domy na Pernštýnském náměstí.

Všechny nashromážděné informace jsme pak ve škole postupně využili a rozšířili                        v různých předmětech. Už umíme hledat na mapě, určovat světové strany, vyprávět a nakreslit pověst o vzniku znaku Pardubic, vyrobili jsme si Pernštýnské náměstí, podle osy souměrnosti dokreslili Zelenou bránu a naučili se hledat na internetu další informace o našem městě. Děti z 2. ročníku měly opravdu radost, když zjistily, že některými novými poznatky mohou obohatit své rodiče nebo starší sourozence :-). Na závěr projektu nás čeká návštěva VČD s představením Perný pernštejnský den. Celým projektem jsme se připojili k velkým oslavám Pernštejnského roku v Pardubicích i v ČR.

13.12.2018 11:54:17

Katolická farnost vás srdečně zve odpoledne 23. prosince do ČSOB pojišťovna arény na hokejový zápas a následující bruslení.

29.11.2018 14:36:06

Vyhlašujeme v naší škole sbírku tvrdého pečiva pro požárem postiženou Apolenku z.s.

28.11.2018 16:01:47

Škola NOE je partnerem tohoto plesu, který se koná v sobotu 26. ledna 2019 v Domě techniky. Vstupenky je možné zakoupit v kanceláři školy.