Měříme a vážíme při prvouce ve 3.A

Veličiny - délka, objem, hmotnost - dobře je znát a umět používat. A jak se to nejlépe naučit? Přece činnostním učením!

Třeťáci v úvodu hodiny "vybalili" nákup z tašky a roztřídili ho podle toho, zda se zboží prodává na váhu, na metry, na objem... Tím vyvodili tři veličiny - hmotnost, délka, objem.

Pak pracovali ve skupinách po třech. Úkolem bylo k sobě přiřadit správně měřidla a veličiny, potom k veličinám a správné jednotky i se zkratkami.

V závěru měla skupina najít na internetu recept, kde by se objevilo množství surovin v jednotkách hmotnosti objemu zároveň.

Jindřiška Tabačanová

20.7.2018 9:19:49

DĚKUJEME! Na novou učebnu se k 20.7. podařilo vybrat celou částku. Všem dárcům velmi děkujeme :-)

27.6.2018 14:49:15

Naši páťáci v letošních SCIO testech dosáhli velmi dobrých výsledků. Dva žáci dokonce dosáhli nejlepších výsledků v celém kraji. Máme radost a gratulujeme!

18.6.2018 13:41:57

Děkujeme za účast ve volbách do školské rady.