20.12.2017 14:35:30
PF 2018

Přejeme všem žákům, rodičům a přiznivcům školy klidné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v novém roce!

15.12.2017 15:27:47

Děkujeme všem dárcům za podporu školy. Do Mikulášské nadílky na pomůcky jste přispěli částkou 216 000 Kč.

20.11.2017 14:07:32

Během měsíce listopadu až do 10. prosince můžete škole darovat dar na vybrané pomůcky. Více v sekci Podpořte nás.

Měříme a vážíme při prvouce ve 3.A

Veličiny - délka, objem, hmotnost - dobře je znát a umět používat. A jak se to nejlépe naučit? Přece činnostním učením!

Třeťáci v úvodu hodiny "vybalili" nákup z tašky a roztřídili ho podle toho, zda se zboží prodává na váhu, na metry, na objem... Tím vyvodili tři veličiny - hmotnost, délka, objem.

Pak pracovali ve skupinách po třech. Úkolem bylo k sobě přiřadit správně měřidla a veličiny, potom k veličinám a správné jednotky i se zkratkami.

V závěru měla skupina najít na internetu recept, kde by se objevilo množství surovin v jednotkách hmotnosti objemu zároveň.

Jindřiška Tabačanová