Měříme a vážíme při prvouce ve 3.A

Veličiny - délka, objem, hmotnost - dobře je znát a umět používat. A jak se to nejlépe naučit? Přece činnostním učením!

Třeťáci v úvodu hodiny "vybalili" nákup z tašky a roztřídili ho podle toho, zda se zboží prodává na váhu, na metry, na objem... Tím vyvodili tři veličiny - hmotnost, délka, objem.

Pak pracovali ve skupinách po třech. Úkolem bylo k sobě přiřadit správně měřidla a veličiny, potom k veličinám a správné jednotky i se zkratkami.

V závěru měla skupina najít na internetu recept, kde by se objevilo množství surovin v jednotkách hmotnosti objemu zároveň.

Jindřiška Tabačanová

18.6.2018 13:41:57

Děkujeme za účast ve volbách do školské rady.

21.5.2018 9:49:47

se uskuteční 11. - 15. června 2018. Do 4. června je možné navrhovat kandidáty z řad rodičů.

17.5.2018 13:54:35

Škola se rozrůstá, proto na léto plánujeme vybudování nové učebny. Podpořte rozvoj školy finančním darem. Děkujeme!