Křesťanská výchova

Je nutné, abychom byli věřící?

Škola je otevřená všem dětem, bez ohledu na to, zda se jeho rodina hlásí k některému křesťanskému vyznání či nikoliv. Ctíme svrchovanou autoritu rodičů v otázkách víry svého dítěte.

Jak praktikujeme křesťanství na naší škole?

Kodex pedagogického pracovníka

Postoje a chování pracovníků školy stojí na křesťanských hodnotách.

Duhové ráno

Duhové ráno slouží k budování vztahů a postojů. Scházíme se každé ráno na čtvrt hodiny, střídáme setkání celé školy a setkání třídní. Na začátku si většinou společně zazpíváme, následuje cílená aktivita. V té si děti sdělují své zážitky, vyjadřují svoji náladu, dělí se o své radosti a starosti; pomocí drobných her se učí poznat jeden druhého, udělat mu radost; na základě krátkého textu nebo dramatické situace rozebíráme životní hodnoty a postoje. Učíme děti být citlivé, postavit se k životu čelem, stát se dobrým člověkem; věřícím dětem se snažíme pomoci budovat jejich vztah s Bohem. Naše ranní setkání končíme krátkou, dobrovolnou modlitbou.

Křesťanská výchova

Předmět křesťanská výchova je zařazen mezi povinné předměty, s dotací jedna hodina týdně. Na prvním stupni v něm postupně probereme nejznámější biblické příběhy. Na jejich základě řešíme základní etické otázky. Seznámíme děti se základy křesťanské věrouky (desatero, modlitba Otče náš, nejdůležitější křesťanské svátky). Při vysvětlování biblických příběhů bereme v potaz více možností porozumění. Na druhém stupni probíráme dějiny církve, hlavní osobnosti církevních dějin, křesťanské kořeny evropské kultury. Věnujeme se tématům důležitým pro rozvoj osobnosti a vztahů náctiletých (rodina, přátelství, známost, sexualita), tématům morálních otázek (nespravedlnost, násilí).

Škola ekumenická

Na rozvoji školy se podílejí pardubické církve různých denominací. S pardubickými církvemi aktivně spolupracujeme (např. v projektech Oblastní Charity, Tříkrálová sbírka, Noc kostelů, Den dětí, apod.). Zprostředkováváme mimoškolní aktivity církví (Salesiáni Dona Bosca nabízejí odpolední výuku náboženství, Církev bratrská klub Awana, letní tábor, apod.).

29.6.2021 15:12:05

Vzhledem k probíhající rekonstrukci jsou o prázdninách úřední hodiny kanceláře zrušeny. Příp. schůzku či požadavek vyřídíme přes email.

21.6.2021 10:37:30

k přijetí na střední školy. Všichni se dostali tam, kam chtěli, což je skvělé!

18.6.2021 9:06:10

Za člena školské rady byla rodiči zvolena paní Světlana Bunčeková.

4.6.2021 8:12:09

na nový školní rok. Budeme velmi rádi, pokud se zapojíte do dárcovské akce.

26.5.2021 9:59:35

zájemců o 1. ročník ZŠ proběhlo ve středu 26.5.2021.