20.12.2017 14:35:30
PF 2018

Přejeme všem žákům, rodičům a přiznivcům školy klidné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v novém roce!

15.12.2017 15:27:47

Děkujeme všem dárcům za podporu školy. Do Mikulášské nadílky na pomůcky jste přispěli částkou 216 000 Kč.

20.11.2017 14:07:32

Během měsíce listopadu až do 10. prosince můžete škole darovat dar na vybrané pomůcky. Více v sekci Podpořte nás.

Juráška 2015

Neděle 4.1.

Příjezd byl romantický a dramatický zároveň. Všude bílo, potůček bublá a ticho kolkolem. Přesně do doby, než jsme dorazili my. Cesta byla velmi dobrá, silnice suché a prázdné. Poslední 2 km dojíždíme po zasněžené cestě. Sto metrů před chatou, při nájezdu do zatáčky tranzit s vlekem přibrdil, a už se nerozjel. Hrabe ve sněhu, ale nepohne se ani o kousek. Museli jsme vlek vyložit a náklad dovézt na bobech do chaty. Taky autobus už se až k chatě nedostal. Ještě že máme pekáče, slouží výborně. Děti měly zážitek a my zpoždění asi hodinku.

Chata je velmi příjemná, teploučko, ochotný a milý personál. Už se těšíme na zítra.

Pondělí 5.1.

Děti si vymodlily sníh. Přes noc napadlo, přes den dále sněží. Od včerejška přibylo nejméně 10 cm prašanu. Ať na bobech nebo na lyžích, všichni si užíváme nového sněhu. Děti jsou statečné, skoro nikdo nekňourá. Naštěstí není příliš zima, takže venku je spíš příjemně. Lyžaři neúnavně dupou svah, točí obloučky. Na vleku jsme sami, sjezdovku máme sami pro sebe. Zkrátla lyžařský ráj. Někdo odpoledne stavěl sněhuláky, ale většina lyžuje. Snad nás zítra nezačnou bolet nohy.

Foto z večera Deskových her

Úterý 6.1.

Dnes byl den jako malovaný. Probudili jsme se do sluníčka, vítr nefoukal, na sjezdovce manšestr. Místní prorokují, že jsme si vybrali nejlepší týden tohoto roku. Těší nás to, i když bychom jim přáli, aby se mýlili. Díky nádhernému dni byly zapomenuty všechny včerejší drobné útrapy. Dvoje ztracené hůlky se našly, několik večerních stýskavých slziček brzy oschlo. Dnešní pokroky na lyžích přebily včerejší nezdary. Bylo jasno, od horní stanice vleku jsme viděli Sněžku.

Odpoledne si někteří sundali lyže a vydali se s pekáčem na procházku do centra Olešnice.

Večer nám děti nachystaly překvapení. Od prosince nacvičovaly hru Ledové království a dnes večer nám ji slavnostně přehrály. Umělecká úroveň vysoká - zpěvy, tance, kostýmy.

Prohlédněte si, jak se ná den vydřil. Více fotografií na

Středa 7.1.

Dnes jsme vyhlásili odpočinkový den. Dopoledne jsme lyžovali. Povzbuzeni pokroky dětí jsme vytáhli na velkou sjezdovku i družstvo začátečníků. Zapotily se nejen děti, ale i instruktoři. Nakonec velkou sjezdovku dnes všichni zdolali úspěšně.

Odpoledne jsme se vydali na výlet k chatě Čihalka. Původní plán občerstvit se na vyhlášené chatě nám zmařili sami majitelé chaty. Měli totiž zavírací den. O to intenzivněji jsme bobovali na svahu za chatou. Zúčastnili všichni. Bez svačiny jsme nezůstali, protože provianťák myslí na všechno.

Večer se část dětí dívala na pohádku. Samozřejmě se zimní tematikou - Doba ledová IV. Někteří využili nabídky vyzkoušet večerní lyžování.

Dnešní fotky zde

Čtvrtek 8.1.

Poslední den trénujeme na závody a soutěžíme. Děti na bobech mají dvě discipliny - jízda na čas a slalom. Sjezdaři mají soutěž obratnosti a noční slalom. Na Jurášce tradičně pořádají dvě špičkové soutěže, proto mají profesionální vybavení. Máme k dispozici startovací zařízení a časomíru na fotobuňku. Máme radost z toho, že si děti týden užily a všechny vylepšily své lyžařské dovednosti.

Večer máme vyhodnocení s tanečním večerem.

Fotky z posledního dne zde

Pátek 9.1.

Sbaleno, odjíždíme. Počasí nám přálo, nikomu se nic nestalo, bylo to fajn. Bože, díky!