Jak jsme oslavili Velikonoce - projektový den

Ve středu 4. 4. jsme ve škole NOE již slavili Velikonoce. Při pravidelném Duhovém ránu jsme si po písničce dočetli Velikonoční knížku, kde jsme se během několika týdnů dozvěděli, co Pán Ježíš na Velikonoce prožíval. Kdo z dětí věděl správnou odpověď na otázky k textu, mohl nalepit do obrázku samolepku.

Náš host katechetka Zuzana Petrášová nám zajímavým interaktivním způsobem vysvětlila z křesťanského pohledu celý velikonoční příběh. Společně jsme z šátku, kamenů a kostiček vytvořili město Jeruzalém, horu Golgota i místnost pro poslední večeři Ježíše a učedníků. Sami jsme si zahráli na učedníky a společně ochutnali nekvašený chléb i byliny. Také jsme si s vystřiženým křížkem v ruce zavzpomínali, kdy nám v životě bylo opravdu smutno jako Marii pod křížem a s rozdaným srdíčkem jsme si zase uvědomili, koho máme opravdu rádi. Při vyprávění o vzkříšení Ježíše na velikonoční neděli jsme všichni dostali z papíru vystřiženou svíčku, abychom nezapomněli, že Pán Ježíš chce být světlem v našich životech. Ze všech tří symbolů jsme si později udělali velikonoční přáníčko. Našeho hosta jsme pohostili jednohubkami s vlastnoručně vypěstovanou řeřichou a sami jsme je samozřejmě také ochutnali.

Po odchodu paní Petrášové jsme společně s paní učitelkou vyplnili Velikonoční kvíz plný rébusů a křížovek a za odměnu jsme si každý mohli najít ve třídě jedno čokoládové vajíčko. Pocvičili jsme se ale v sebeovládání, a proto jsme si ho snědli až po dobrém obědě v jídelně :-)

17.9.2020 15:10:34

platí od pátku 18.9. pro žáky druhého stupně i během výuky.

9.9.2020 13:53:17

se konají v úterý 15. září od 16:30 hod. Celoškolní setkání s vedením (plánované od 16:00 hod) je zrušeno.

9.9.2020 14:00:10

jsou povinné od čtvrtka 10.9. ve společných prostorách školy.

25.8.2020 14:42:42

Milí rodiče, v novém školním roce se budeme snažit v maximální míře udržet prezenční (klasickou školní) výuku a zároveň nepopřít charakter naší školy. Jsou to cíle, které jdou proti sobě. Budeme proto hledat rozumný kompromis.

25.8.2020 13:55:07

Akce je z důvodu epidemiologické situace ZRUŠENA. Děkujeme za pochopení.