Jak jsme oslavili Velikonoce - projektový den

Ve středu 4. 4. jsme ve škole NOE již slavili Velikonoce. Při pravidelném Duhovém ránu jsme si po písničce dočetli Velikonoční knížku, kde jsme se během několika týdnů dozvěděli, co Pán Ježíš na Velikonoce prožíval. Kdo z dětí věděl správnou odpověď na otázky k textu, mohl nalepit do obrázku samolepku.

Náš host katechetka Zuzana Petrášová nám zajímavým interaktivním způsobem vysvětlila z křesťanského pohledu celý velikonoční příběh. Společně jsme z šátku, kamenů a kostiček vytvořili město Jeruzalém, horu Golgota i místnost pro poslední večeři Ježíše a učedníků. Sami jsme si zahráli na učedníky a společně ochutnali nekvašený chléb i byliny. Také jsme si s vystřiženým křížkem v ruce zavzpomínali, kdy nám v životě bylo opravdu smutno jako Marii pod křížem a s rozdaným srdíčkem jsme si zase uvědomili, koho máme opravdu rádi. Při vyprávění o vzkříšení Ježíše na velikonoční neděli jsme všichni dostali z papíru vystřiženou svíčku, abychom nezapomněli, že Pán Ježíš chce být světlem v našich životech. Ze všech tří symbolů jsme si později udělali velikonoční přáníčko. Našeho hosta jsme pohostili jednohubkami s vlastnoručně vypěstovanou řeřichou a sami jsme je samozřejmě také ochutnali.

Po odchodu paní Petrášové jsme společně s paní učitelkou vyplnili Velikonoční kvíz plný rébusů a křížovek a za odměnu jsme si každý mohli najít ve třídě jedno čokoládové vajíčko. Pocvičili jsme se ale v sebeovládání, a proto jsme si ho snědli až po dobrém obědě v jídelně :-)

27.6.2018 14:49:15

Naši páťáci v letošních SCIO testech dosáhli velmi dobrých výsledků. Dva žáci dokonce dosáhli nejlepších výsledků v celém kraji. Máme radost a gratulujeme!

18.6.2018 13:41:57

Děkujeme za účast ve volbách do školské rady.

17.5.2018 13:54:35

Škola se rozrůstá, proto na léto plánujeme vybudování nové učebny. Podpořte rozvoj školy finančním darem. Děkujeme!