20.12.2017 14:35:30
PF 2018

Přejeme všem žákům, rodičům a přiznivcům školy klidné prožití vánočních svátků a mnoho pohody v novém roce!

15.12.2017 15:27:47

Děkujeme všem dárcům za podporu školy. Do Mikulášské nadílky na pomůcky jste přispěli částkou 216 000 Kč.

20.11.2017 14:07:32

Během měsíce listopadu až do 10. prosince můžete škole darovat dar na vybrané pomůcky. Více v sekci Podpořte nás.

Jak jsme oslavili Velikonoce - projektový den

Ve středu 4. 4. jsme ve škole NOE již slavili Velikonoce. Při pravidelném Duhovém ránu jsme si po písničce dočetli Velikonoční knížku, kde jsme se během několika týdnů dozvěděli, co Pán Ježíš na Velikonoce prožíval. Kdo z dětí věděl správnou odpověď na otázky k textu, mohl nalepit do obrázku samolepku.

Náš host katechetka Zuzana Petrášová nám zajímavým interaktivním způsobem vysvětlila z křesťanského pohledu celý velikonoční příběh. Společně jsme z šátku, kamenů a kostiček vytvořili město Jeruzalém, horu Golgota i místnost pro poslední večeři Ježíše a učedníků. Sami jsme si zahráli na učedníky a společně ochutnali nekvašený chléb i byliny. Také jsme si s vystřiženým křížkem v ruce zavzpomínali, kdy nám v životě bylo opravdu smutno jako Marii pod křížem a s rozdaným srdíčkem jsme si zase uvědomili, koho máme opravdu rádi. Při vyprávění o vzkříšení Ježíše na velikonoční neděli jsme všichni dostali z papíru vystřiženou svíčku, abychom nezapomněli, že Pán Ježíš chce být světlem v našich životech. Ze všech tří symbolů jsme si později udělali velikonoční přáníčko. Našeho hosta jsme pohostili jednohubkami s vlastnoručně vypěstovanou řeřichou a sami jsme je samozřejmě také ochutnali.

Po odchodu paní Petrášové jsme společně s paní učitelkou vyplnili Velikonoční kvíz plný rébusů a křížovek a za odměnu jsme si každý mohli najít ve třídě jedno čokoládové vajíčko. Pocvičili jsme se ale v sebeovládání, a proto jsme si ho snědli až po dobrém obědě v jídelně :-)