20.11.2017 14:07:32

Během měsíce listopadu až do 10. prosince můžete škole darovat dar na vybrané pomůcky. Více v sekci Podpořte nás.

20.11.2017 14:05:43

proběhne v úterý 28. a ve středu 29. listopadu do připraveného kontejneru na dvoře školy.

9.11.2017 13:22:46

Zveme rodiče a děti na adventní dílnu ve čtvrtek 30.11. od 14 do 16 hod ve družině.

Día Español – španělský den!

Jedním z aspektů nejlepších světových škol může být i to, že vyučování probíhá ve věkově smíšených skupinách dětí. Proto ani my nezůstáváme pozadu a občas naše studentíky hezky promícháme.

Dnes to byl projekt o zemi plné slunce, skvělých fotbalistů a úžasného jídla! O zemi jménem Španělsko.

Každý prvňák si vybral svého „mentora“ z řad páté třídy a společně procházeli různými stanovišti, kde se mohli naučit základní španělské fráze nebo společně procvičit angličtinu, protože s naší návštěvou ze Španělska se jinak nedomluvíme!

Děti s pomocí laptopů a tabletů vyhledávaly nové a zajímavé informace, nořily ruce do těsta, či zpívaly písničku, jak jinak, než stylově o Noemových zvířátkách.

Nakonec jsme všichni společnými silami vytvořili krásnou mozaiku, za kterou by se nemusel stydět ani sám mistr Gaudí.

Pro páťáky byl tento den rovnou i propojením s matematikou, kde v rámci žluto-červených barev počítají španělské příklady.

Děkujeme všem za skvělou spolupráci a už teď se těšíme na další!

Lucie Čermáková