Día Español – španělský den!

Jedním z aspektů nejlepších světových škol může být i to, že vyučování probíhá ve věkově smíšených skupinách dětí. Proto ani my nezůstáváme pozadu a občas naše studentíky hezky promícháme.

Dnes to byl projekt o zemi plné slunce, skvělých fotbalistů a úžasného jídla! O zemi jménem Španělsko.

Každý prvňák si vybral svého „mentora“ z řad páté třídy a společně procházeli různými stanovišti, kde se mohli naučit základní španělské fráze nebo společně procvičit angličtinu, protože s naší návštěvou ze Španělska se jinak nedomluvíme!

Děti s pomocí laptopů a tabletů vyhledávaly nové a zajímavé informace, nořily ruce do těsta, či zpívaly písničku, jak jinak, než stylově o Noemových zvířátkách.

Nakonec jsme všichni společnými silami vytvořili krásnou mozaiku, za kterou by se nemusel stydět ani sám mistr Gaudí.

Pro páťáky byl tento den rovnou i propojením s matematikou, kde v rámci žluto-červených barev počítají španělské příklady.

Děkujeme všem za skvělou spolupráci a už teď se těšíme na další!

Lucie Čermáková

14.10.2019 9:11:01

se uskuteční 11. - 15. listopadu, každý den od 8:00 do 10:00 hod. Ve čtvrtek 14. listopadu od 16:00 hod proběhne také beseda pro zájemce o školu.

11.10.2019 11:41:57

Zveme vás ve čtvrtek 24.10. od 16:00 hod na workshop Hejného matematika v prostředích 2. ročníku Stručně se seznámíme s prostředími: Výstaviště, Pavučiny, Sousedi, Zvířátka dědy Lesoně. Předpokládaný konec v 17:00 hod.

9.9.2019 12:49:56

Na školní rok 2019-20 jsme získali nadační příspěvek z grantového programu O2 Chytrá škola. Můžeme tak realizovat vzdělávací a osvětové aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky.