Día Español – španělský den!

Jedním z aspektů nejlepších světových škol může být i to, že vyučování probíhá ve věkově smíšených skupinách dětí. Proto ani my nezůstáváme pozadu a občas naše studentíky hezky promícháme.

Dnes to byl projekt o zemi plné slunce, skvělých fotbalistů a úžasného jídla! O zemi jménem Španělsko.

Každý prvňák si vybral svého „mentora“ z řad páté třídy a společně procházeli různými stanovišti, kde se mohli naučit základní španělské fráze nebo společně procvičit angličtinu, protože s naší návštěvou ze Španělska se jinak nedomluvíme!

Děti s pomocí laptopů a tabletů vyhledávaly nové a zajímavé informace, nořily ruce do těsta, či zpívaly písničku, jak jinak, než stylově o Noemových zvířátkách.

Nakonec jsme všichni společnými silami vytvořili krásnou mozaiku, za kterou by se nemusel stydět ani sám mistr Gaudí.

Pro páťáky byl tento den rovnou i propojením s matematikou, kde v rámci žluto-červených barev počítají španělské příklady.

Děkujeme všem za skvělou spolupráci a už teď se těšíme na další!

Lucie Čermáková

21.12.2021 14:45:18

Požehnané Vánoce a vše dobré v novém roce přejí zaměstnanci školy NOE.

1.12.2021 10:52:21

Podpořte školu Noe! Za váš dar obdržíte výtisk sardinek. Jedná se o limitovanou edici - pouze 5 výtisků od každého motivu. Výtěžek půjde na nákup knih do školních knihovniček. Zájemci pište na chmelova@skola-noe.cz. Děkujeme za vaši podporu.

23.11.2021 9:30:51

na téma nadaných žáků proběhne ve čtvrtek 25.11. v 17:30 hod na Teams.

9.11.2021 16:04:28

o 1. ročník se uskuteční v úterý 16.11. v 16 hod v budově školy.

4.11.2021 11:06:29

Plánované dny otevřených dveří (15. a 16. listopadu) se vzhledem ke zhoršující epidemiologické situaci neuskuteční. V případě, že máte eminentní zájem navštívit některou vyučovací hodinu, kontaktujte Markétu Chmelovou 777 542 477, která s vámi domluví termín a podmínky návštěvy.