Día Español – španělský den!

Jedním z aspektů nejlepších světových škol může být i to, že vyučování probíhá ve věkově smíšených skupinách dětí. Proto ani my nezůstáváme pozadu a občas naše studentíky hezky promícháme.

Dnes to byl projekt o zemi plné slunce, skvělých fotbalistů a úžasného jídla! O zemi jménem Španělsko.

Každý prvňák si vybral svého „mentora“ z řad páté třídy a společně procházeli různými stanovišti, kde se mohli naučit základní španělské fráze nebo společně procvičit angličtinu, protože s naší návštěvou ze Španělska se jinak nedomluvíme!

Děti s pomocí laptopů a tabletů vyhledávaly nové a zajímavé informace, nořily ruce do těsta, či zpívaly písničku, jak jinak, než stylově o Noemových zvířátkách.

Nakonec jsme všichni společnými silami vytvořili krásnou mozaiku, za kterou by se nemusel stydět ani sám mistr Gaudí.

Pro páťáky byl tento den rovnou i propojením s matematikou, kde v rámci žluto-červených barev počítají španělské příklady.

Děkujeme všem za skvělou spolupráci a už teď se těšíme na další!

Lucie Čermáková

23.11.2020 13:51:27

v pondělí 30. listopadu. Vrací se celý první stupeň a deváťáci. Střídavě ostatní třídy druhého stupně.

23.11.2020 13:58:30

do školní jídelny jako dlouhodobý zástup do konce školního roku.

23.11.2020 14:30:30

pro zájemce o 1. ročník se uskuteční ve čtvrtek 3.12. v 17 hod.

19.11.2020 8:48:29

Přijímáme přihlášky do Klubu předškolák. V závislosti na epidemilogické situaci bude mít klub buď všech 9 lekcí, nebo bude případně zkrácen.

12.11.2020 18:47:06

ve středu 18. listopadu