Día Español – španělský den!

Jedním z aspektů nejlepších světových škol může být i to, že vyučování probíhá ve věkově smíšených skupinách dětí. Proto ani my nezůstáváme pozadu a občas naše studentíky hezky promícháme.

Dnes to byl projekt o zemi plné slunce, skvělých fotbalistů a úžasného jídla! O zemi jménem Španělsko.

Každý prvňák si vybral svého „mentora“ z řad páté třídy a společně procházeli různými stanovišti, kde se mohli naučit základní španělské fráze nebo společně procvičit angličtinu, protože s naší návštěvou ze Španělska se jinak nedomluvíme!

Děti s pomocí laptopů a tabletů vyhledávaly nové a zajímavé informace, nořily ruce do těsta, či zpívaly písničku, jak jinak, než stylově o Noemových zvířátkách.

Nakonec jsme všichni společnými silami vytvořili krásnou mozaiku, za kterou by se nemusel stydět ani sám mistr Gaudí.

Pro páťáky byl tento den rovnou i propojením s matematikou, kde v rámci žluto-červených barev počítají španělské příklady.

Děkujeme všem za skvělou spolupráci a už teď se těšíme na další!

Lucie Čermáková

2.4.2020 12:23:20

je k dispozici v úředních hodinách nebo po telefonické domluvě.

24.3.2020 17:53:45

Veškeré informace a formuláře pro zápis bez přítomnosti dětí.

11.3.2020 13:27:41

zůstane ve stejném termínu 1.4.2020. Jen s organizačními úpravami. Instrukce zveřejníme v příštím týdnu.