Den v pravěku - 3.A

V hodinách prvouky už se několik týdnů zabýváme pravěkem.

Vyprávíme si o životě pravěkých lidí. Navštívili jsme muzeum s archeologickými památkami. Vyzkoušeli jsme si tkaní.

Vše vyvrcholilo "Dnem v pravěku". V tříhodinovém bloku prvouky se žáci i učitelé oblékli do pravěkých obleků. Výrobou výukových plakátů jsme si shrnuli, co všechno o pravěku již víme. Jako správní sběrači jsme určovali, které rostliny můžeme sbírat a které jsou jedovaté. K obživě jsme si "uvařili" výživný pokrm z vajec, cibule a dalších surovin. Došlo i na lov mamuta. A samozřejmě jsme potrénovali soužití v tlupě (ve skupinkách), protože bez toho by naše pravěké společenství určitě v drsných podmínkách neobstálo :-)

18.6.2018 13:41:57

Děkujeme za účast ve volbách do školské rady.

21.5.2018 9:49:47

se uskuteční 11. - 15. června 2018. Do 4. června je možné navrhovat kandidáty z řad rodičů.

17.5.2018 13:54:35

Škola se rozrůstá, proto na léto plánujeme vybudování nové učebny. Podpořte rozvoj školy finančním darem. Děkujeme!