Den v pravěku - 3.A

V hodinách prvouky už se několik týdnů zabýváme pravěkem.

Vyprávíme si o životě pravěkých lidí. Navštívili jsme muzeum s archeologickými památkami. Vyzkoušeli jsme si tkaní.

Vše vyvrcholilo "Dnem v pravěku". V tříhodinovém bloku prvouky se žáci i učitelé oblékli do pravěkých obleků. Výrobou výukových plakátů jsme si shrnuli, co všechno o pravěku již víme. Jako správní sběrači jsme určovali, které rostliny můžeme sbírat a které jsou jedovaté. K obživě jsme si "uvařili" výživný pokrm z vajec, cibule a dalších surovin. Došlo i na lov mamuta. A samozřejmě jsme potrénovali soužití v tlupě (ve skupinkách), protože bez toho by naše pravěké společenství určitě v drsných podmínkách neobstálo :-)

6.5.2019 13:29:11

s vystoupením našich dětí 1. stupně a mateřské školy proběhne 24.5. v 16 hod v Arše.

2.5.2019 15:25:41

od 27.7. do 10.8. pro žáky 5. - 9. třídy. Příjem přihlášek do 15. května!