Den v pravěku - 3.A

V hodinách prvouky už se několik týdnů zabýváme pravěkem.

Vyprávíme si o životě pravěkých lidí. Navštívili jsme muzeum s archeologickými památkami. Vyzkoušeli jsme si tkaní.

Vše vyvrcholilo "Dnem v pravěku". V tříhodinovém bloku prvouky se žáci i učitelé oblékli do pravěkých obleků. Výrobou výukových plakátů jsme si shrnuli, co všechno o pravěku již víme. Jako správní sběrači jsme určovali, které rostliny můžeme sbírat a které jsou jedovaté. K obživě jsme si "uvařili" výživný pokrm z vajec, cibule a dalších surovin. Došlo i na lov mamuta. A samozřejmě jsme potrénovali soužití v tlupě (ve skupinkách), protože bez toho by naše pravěké společenství určitě v drsných podmínkách neobstálo :-)

16.10.2018 13:46:33

Od 22. do 26. října hostí naše škola polské žáky z křesťanské školy TOMY ve městě Tomaszów Mazowiecki. Program týdne naleznete v článku.

4.10.2018 14:26:39

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se přeneseme do období první republiky. Očekáváme návštěvu prezidenta T. G. Masaryka. Doufáme, že přijede i bratr sokol Miroslav Tyrš a známý aviatik Jan Kašpar. Bude znít swing. A škola se neobejde bez výuky krasopisu. A nejen to ...

4.10.2018 14:09:48

Chceš se naučit ovládat roboty Ozoboty pomocí "barevného" programovacího jazyka? Přijď na workshop v pátek 12.10. 2018 od 13:30 do 16:30 hod do školy NOE!