Den v pravěku - 3.A

V hodinách prvouky už se několik týdnů zabýváme pravěkem.

Vyprávíme si o životě pravěkých lidí. Navštívili jsme muzeum s archeologickými památkami. Vyzkoušeli jsme si tkaní.

Vše vyvrcholilo "Dnem v pravěku". V tříhodinovém bloku prvouky se žáci i učitelé oblékli do pravěkých obleků. Výrobou výukových plakátů jsme si shrnuli, co všechno o pravěku již víme. Jako správní sběrači jsme určovali, které rostliny můžeme sbírat a které jsou jedovaté. K obživě jsme si "uvařili" výživný pokrm z vajec, cibule a dalších surovin. Došlo i na lov mamuta. A samozřejmě jsme potrénovali soužití v tlupě (ve skupinkách), protože bez toho by naše pravěké společenství určitě v drsných podmínkách neobstálo :-)

15.11.2019 8:54:12

Budeme vděční, pokud se zapojíte do dárcovské akce na obnovu třídních knihovniček a podpory čtenářství.

14.10.2019 9:11:01

se uskuteční 11. - 15. listopadu, každý den od 8:00 do 10:00 hod. Ve čtvrtek 14. listopadu od 16:00 hod proběhne také beseda pro zájemce o školu.

4.11.2019 9:56:55

Naše škola se do stávky nezapojí.