Den otevřených dveří 12. listopadu 2011

V sobotu ráno bylo mrazivo ale slunečno. A děti se, proti všem zvyklostem, vypravily ráno do školy. Šly totiž ukázat všem návštěvníkům,jak to v naší škole chodí. Jak se nám daří, jak se učíme a jaké jsou naše paní učitelky.

S úderem deváté hodiny se třída zaplnila nejrůznějšími hosty - přišli rodiče s budoucími školáky, babičky a dědečkové žáků a další návštěvníci. Všichni napjatě očekávali, co se bude ve škole dít.

Nejprve děti předvedly krátké divadelní představení "Pod hříbkem". Šlo jim to dobře a vůbec se před zraky tolika hostů nestyděly. Ukázaly také, jak umí hrát na flétnu. Zazněla písnička "Foukej, foukej, větříčku."

Paní ředitelka pak představila samotnou školu. A protože je lépe, když mluví činy a ne slova, následovala ukázka zahájení dne - Duhového rána.

Při Duhovém ránu děti zpívaly písničku "Ať si velký nebo malý" s pohybovým doprovodem. Jednou za čas používáme v Duhovém ránu "náladovník". A stejně i dnes. Žáci se postaví k obrázku, který nejlépe vyjadřuje jejich náladu a pak mají možnost o ní mluvit. Dnes si všichni vybrali obrázek "slunečno" - překvapivé! Ani sobotní škola nemohla dětem zkazit náladu. Duhové ráno paní učitelka zakončila modlitbou (jak se na křesťanskou školu patří).

V českém jazyce zhlédli návštěvníci procvičování čtení slabik metodou sfumato, utvrzování znalosti čtyř tvarů písmen a opakování psaní pímen. Druháci se mezitím zabývali rozlišováním druhů vět. Pracovali jak s pracovním listem, na počítači, tak i s kostkami na koberci, abychom řádně prostřídaly činnosti a zapojily všechny smysly.

V našem učebním plánu je od první třídy zařazena výuka angličtiny. Vyučuje ji rodilá mluvčí původem z Ameriky. Osvojování jazyka se děje především ve spojení s názornými pomůckami a činností. Na fotografii vidíte např. upevnění fráze "One for me, one for you ..." s pomocí rozdávání lentilek jeden druhému.

Na závěr ukázka matematiky. Paní učitelka zařadila opakování geometrických tvarů. Dále prvňáci procvičovali sčítání s čísly 0 - 5. Využívali nejrůznějších pomůcek: kartičky s čísly, názorné prvky, flanelograf ... Znázorňovali si tak slovní úlohy, vyvozovali její zápis apod. Druháci se zabývali číselnou řadou 0 - 100 a pojmy o něco větší, o něco menší.

Pro malé děti, na které by výuka byla už příliš dlouhá, byl připraven dětský herní koutek na chodbě.

Děkujeme návštěvníkům, že si na školu NOE udělali čas a přišli se podívat. Děkujeme také za vyplnění ankety. Těšíme se na další setkání. Třeba v lednu na sobotní "Story hour", besedě pro rodiče či u v únoru u zápisu do školy.

Markéta Chmelová

Foto: Martin Komár

21.1.2021 16:17:24

Máme za sebou další nestandardní pololetí a s ním spojené nestandardní vydávání vysvědčení. Věříme, že vysvědčení budou pro vaše děti povzbuzením a motivací k další práci.

19.1.2021 10:01:57

Chcete prozkoumat základy křesťanství? Máte možnost zúčastnit se online kurzu.

4.1.2021 13:18:53

se z důvodu epidemiologické situace odkládá. O případném otevření vás budeme informovat.

31.12.2020 10:08:29

Do školy se vrací první a druhý ročník, ostatní ročníky se vzdělávají distančně. Rozvrhy a doplňující informace zašlou třídní učitelé emailem. Rozvrhy jsou podobné jako 18. – 30.11., s mírnými úpravami.

21.12.2020 11:25:40

Přejeme vám krásné Vánoce a pokojný nový rok.