Den otevřených dveří 12. listopadu 2011

V sobotu ráno bylo mrazivo ale slunečno. A děti se, proti všem zvyklostem, vypravily ráno do školy. Šly totiž ukázat všem návštěvníkům,jak to v naší škole chodí. Jak se nám daří, jak se učíme a jaké jsou naše paní učitelky.

S úderem deváté hodiny se třída zaplnila nejrůznějšími hosty - přišli rodiče s budoucími školáky, babičky a dědečkové žáků a další návštěvníci. Všichni napjatě očekávali, co se bude ve škole dít.

Nejprve děti předvedly krátké divadelní představení "Pod hříbkem". Šlo jim to dobře a vůbec se před zraky tolika hostů nestyděly. Ukázaly také, jak umí hrát na flétnu. Zazněla písnička "Foukej, foukej, větříčku."

Paní ředitelka pak představila samotnou školu. A protože je lépe, když mluví činy a ne slova, následovala ukázka zahájení dne - Duhového rána.

Při Duhovém ránu děti zpívaly písničku "Ať si velký nebo malý" s pohybovým doprovodem. Jednou za čas používáme v Duhovém ránu "náladovník". A stejně i dnes. Žáci se postaví k obrázku, který nejlépe vyjadřuje jejich náladu a pak mají možnost o ní mluvit. Dnes si všichni vybrali obrázek "slunečno" - překvapivé! Ani sobotní škola nemohla dětem zkazit náladu. Duhové ráno paní učitelka zakončila modlitbou (jak se na křesťanskou školu patří).

V českém jazyce zhlédli návštěvníci procvičování čtení slabik metodou sfumato, utvrzování znalosti čtyř tvarů písmen a opakování psaní pímen. Druháci se mezitím zabývali rozlišováním druhů vět. Pracovali jak s pracovním listem, na počítači, tak i s kostkami na koberci, abychom řádně prostřídaly činnosti a zapojily všechny smysly.

V našem učebním plánu je od první třídy zařazena výuka angličtiny. Vyučuje ji rodilá mluvčí původem z Ameriky. Osvojování jazyka se děje především ve spojení s názornými pomůckami a činností. Na fotografii vidíte např. upevnění fráze "One for me, one for you ..." s pomocí rozdávání lentilek jeden druhému.

Na závěr ukázka matematiky. Paní učitelka zařadila opakování geometrických tvarů. Dále prvňáci procvičovali sčítání s čísly 0 - 5. Využívali nejrůznějších pomůcek: kartičky s čísly, názorné prvky, flanelograf ... Znázorňovali si tak slovní úlohy, vyvozovali její zápis apod. Druháci se zabývali číselnou řadou 0 - 100 a pojmy o něco větší, o něco menší.

Pro malé děti, na které by výuka byla už příliš dlouhá, byl připraven dětský herní koutek na chodbě.

Děkujeme návštěvníkům, že si na školu NOE udělali čas a přišli se podívat. Děkujeme také za vyplnění ankety. Těšíme se na další setkání. Třeba v lednu na sobotní "Story hour", besedě pro rodiče či u v únoru u zápisu do školy.

Markéta Chmelová

Foto: Martin Komár

22.9.2020 13:34:33

Zpřísnili jsme opatření v hodinách hudební a tělesné výchovy, abychom omezili šíření virů.

17.9.2020 15:10:34

platí od pátku 18.9. pro žáky druhého stupně i během výuky.

9.9.2020 13:53:17

se konají v úterý 15. září od 16:30 hod. Celoškolní setkání s vedením (plánované od 16:00 hod) je zrušeno.

9.9.2020 14:00:10

jsou povinné od čtvrtka 10.9. ve společných prostorách školy.

25.8.2020 14:42:42

Milí rodiče, v novém školním roce se budeme snažit v maximální míře udržet prezenční (klasickou školní) výuku a zároveň nepopřít charakter naší školy. Jsou to cíle, které jdou proti sobě. Budeme proto hledat rozumný kompromis.